AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Mühendis Olacak Çocuk Proje Toplantısına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Mühendis Olacak Çocuk  Proje Toplantısına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Afyon Kocatepe Üniversitesi ile ortak olarak yürüttüğü Mühendis Olacak Çocuk / Mühendis Kızım Olsun Projesi’ nin yılsonu değerlendirme toplantısı Merkez İbrahim Evren MTAL Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘ ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda projeye akademik danışmanlık yapan AKÜ öğretim üyeleri, pilot okullarda görevli öğretmenler ve STEM eğitimlerine katkıda bulunan öğretmenlerimiz de yer aldı.

Yirmi birinci yüzyıl yaşam becerilerine sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir çalışma olan Mühendis Olacak Çocuk/ Mühendis Kızım Olsun Projesi ‘ nin hedeflerinden biri kız çocukları ağırlıklı olmak üzere tüm öğrencilerimizin mühendislik alanlarına yönelmesini sağlamaktır. Bu bağlamda 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminde başlatılan projenin uygulanan okullarındaki öğretmenlere ve projeye akademik danışmanlık yapan AKÜ öğretim üyesi akademisyenlere teşekkür belgeleri  İl Milli Eğitim müdürümüz Metin YALÇIN tarafından verildi. Ödül töreninden sonra öğretmenlerin aldıkları STEM eğitimlerinin Mühendis Olacak Çocuk/ Mühendis Kızım Olsun Projesi  ile  öğrencilere ulaşmasından memnuniyet duyduğunu belirten  Sayın  YALÇIN proje ekibini ve katılımcıları tebrik etti ve başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Değerlendirme toplantısı katılımcıların fikir alış verişinde bulunması ile sona erdi.

22-06-201822-06-201822-06-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.