AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Öğrencilerimizle Fidan Dikti...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Öğrencilerimizle Fidan Dikti...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Orman Genel Müdürlüğümüzün ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacı ile başlattığı "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" etkinliği kapsamında öğrencilerimizle ağaç fidelerini toprakla buluşturdu.

İlimiz Saraydüzü Ağaçlandırma Sahasında gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" etkinliğine Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman ALP, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇELENK, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza ÇÖMEZ, İl Emniyet Müdürü Gürsel YILDIZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı İsmet KIRAÇ, İl Müdürleri, Okul Müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

Fidan dikim programı Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı İsmail KIRAÇ ve Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın konuşmalarıyla başladı. Ardından tüm katılımcılar hazırlanan alanda 30 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Öğrencilerimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ile birlikte fidan dikmenin coşkusunu yaşarken aynı zamanda yetkililerden de konuyla ilgili bilgi alarak çevreyi ve doğayı koruma adına diktikleri fidanlara sahip çıkma sözü verdiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Türkiye genelinde 81 ilimizde eş zamanlı olarak ağaçlandırmaya uygun şartların sağlandığı alanlarda fidan dikim etkinlikleri başladı. İlimizde de öğrencilerimizle birlikte Saraydüzü Ağaçlandırma sahasında 30 bin fidan dikimine katıldık. İlimizin ve ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından temin edilen diktiğimiz bu fidanların, çocuklarımızla birlikte büyüyüp gelişmesini temenni ediyorum" dedi.

Fidanlarını diken öğrencilerimizin öğretmenleri gözetiminde okullarına dönmesiyle etkinlik sona erdi.

11-11-201911-11-201911-11-201911-11-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.