AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Öğrencilerin Karne Sevinçlerine Ortak Oldu…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Öğrencilerin Karne Sevinçlerine Ortak Oldu…

Afyonkarahisar İl Valisi Mustafa TUTULMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN , İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulunda düzenlenen 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 1. dönemi karne dağıtım programına katılarak öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldu.

Afyonkarahisar İl Valisi Mustafa TUTULMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN sınıflara girerek öğrencilerle teker teker ilgilendi ve onların karnelerini vererek sevinçlerine  ortak oldu.

Karne dağıtım töreni sonrasında değerlendirmede bulunan Vali Mustafa Tutulmaz; “İlimiz genelinde 146 bin öğrencimiz bugün karnesini alıyor. Dört aylık uzun ve yorucu bir maratonun sonucunda bugün mutlu bir sona ulaşıldı. Sömestre tatilinde hem bir dinlenme yapacaklar, hem de kütüphaneye gidecekler ve boş zamanlarını değerlendirecekler. Kısacası bu tatil dönemini 1. Dönemin yorgunluğu atma ve 2. Döneme hazırlık olarak görecekler. İlimizde bu yıl eğitim öğretim yılı çok iyi bir şekilde geçti. Yetişmiş insana ihtiyacımız var, buda ancak eğitimle olacaktır. Ayrıca tatil süresince aile büyüklerinizi ziyaret etmeyi unutmayın. Bol bol kitap okuyun” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Yeni bilgilerle donandığınız bir Eğitim –Öğretim dönemi geçirdiniz. Öğrendiğiniz her yeni bilgiyi tecrübeye dönüştürüp hayatınıza kazanç sağladınız. Yalnızca akademik anlamda değil sosyal ve kültürel  alanlarda da kendinizi geliştirdiniz. Öğrenip hayatınıza kattığınız bilgileri pekiştirip, eksiklerinizi gidermek için sınavlara girdiniz. Bazı sınavlarda başarılı oldunuz, bazı sınavlarda ise hedeflerinize ulaşmaktan biraz uzak kaldınız. Onun için karnelerinizdeki düşük notlar sizin moralinizi bozmasın. Çünkü eksiklerinizin farkına vararak biraz daha gayretle ve öğretmenlerinizin de desteğiyle bu notlarınızı ikinci kanaat döneminde yükseltme imkânınız bulunmaktadır. Bunun için özellikle yarıyıl tatilini çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Öncelikle bir kaç gün dinlendikten sonra kendinizi çok yormadan daha çok sosyal faaliyetlere ve kitap okumaya zaman ayırarak değerlendirmeniz faydalı olacaktır. Geleceğimizi sizin tertemiz yüreklerinize emanet ettik. Her biriniz bizim için çok kıymetlisiniz. Sizlere güveniyor sizlerle gurur duyuyoruz. Sizi yetiştiren velilerimize ve fedakarlık etmekten kaçınmayan öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, hepinize iyi tatiller diliyorum ” dedi.

Karne dağıtım töreni, öğrenciler ve eğitimciler ile birlikte fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

18-01-201918-01-201918-01-201918-01-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.