AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Ölçme Değerlendirme Merkezimiz İle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Ölçme Değerlendirme Merkezimiz İle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Ölçme Değerlendirme Merkezimizin Afyonkarahisar İl Eylem Planı çerçevesinde gerçekleştirdiği Lise Giriş Sınavı (LGS) ve Konu Tarama Testleri (KTT) çalışmaları hakkında bilgi almak ve değerlendirmelerde bulunmak için toplantı gerçekleştirdi.

Ölçme Değerlendirme Merkezimizde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL ve Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenlerimiz katıldı.

Toplantıda sene başından bu yana yapılan çalışmalar ve çalışmaların dönütleri ile ilgili sunum yapıldı. Yapılan bu çalışmalar ile ilimizdeki tüm öğrencilerin aynı soruları çözdükleri; imkân ve fırsat eşitliğini sağlama noktasında önemli bir iş yapıldığı belirtildi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL; "Uygulamalardaki asıl hedef, öğrenme eksikliklerinin belirlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi yönündedir. 8. Sınıf LGS hazırlık çalışmaları ve konu tarama testinde (KTT) doğru cevaplanma oranları düşük olan kazanımlardan tekrar soru sorulduğunu ve soruların doğru cevaplanma oranlarında yükselme olduğu gözlemlenmiştir." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Gönüllülük esasıyla Ölçme Değerlendirme Merkezimizde çalışan öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ders konularındaki eksiklerini görebilmesi, sınavlara daha iyi hazırlanmaları, yeni sistem sorulara alışmaları için mesai kavramı gözetmeksizin emek sarf etmekteler. Hepsine çalışmalarında kolaylıklar diliyor teşekkür ediyorum. Aynı zamanda okullarımızda yaptığımız sınavlar hakkında branş öğretmenlerimizden alınan fikirler doğrultusunda güncellemeler yaparak verimli olacağımızı düşünüyorum. Yapılan güzel uygulamalar okullarımıza bir hareket getirdi, önümüzdeki uygulamalarda daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum." dedi.

Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar dilemesiyle sona erdi.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.