AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Ölçme Değerlendirme Merkezimizi Ziyaret Etti...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Ölçme Değerlendirme Merkezimizi Ziyaret Etti...

2023 Eğitim Vizyonunda tanımlanan Öğrenci Başarı İzleme Araştırmaları ve diğer çalışmaları ilimizde yürütülecek olan İl Ölçme Değerlendirme Merkezini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yapılan çalışmaları yerinde izledi.

Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL yaptığı bilgilendirmede; “ Örgün eğitim kapsamındaki öğrencilerin akademik gelişimlerinin izlenebilmesi, öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi için öğrenci, veli ve eğitimcilere geri bildirim verilmesine imkân sağlayacak olan merkezimiz, ölçme araçları ve anketler yoluyla öğrencilerden veriler toplayıp, yapılan analiz çalışmaları ile öğrenci ve velilere geri bildirim veriyor” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Yapılan konu tarama uygulamalarındaki geri bildirimlerde herhangi bir sıralama olmaması öğrenciler üzerindeki sınav baskısını azaltacaktır. Uygulama öğrenci ve öğretmenlerimizi eksikliklerini görebilme yönünde aydınlatacaktır. Bu eksikliklerin giderilmesiyle de başarının artacak, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda hedeflenen amaca uygun olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ’’dedi.

Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘ın öğretmenlerimizle sohbet etmesiyle son buldu.

13-03-201913-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.