AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Osmanlıca Sergisine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Osmanlıca Sergisine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Musa DİNÇGEZ, Fatih AKÇİL, Şube Müdürlerimiz Mustafa KOÇAK, Adem KARAKELLE ve okul müdürlerimiz Atatürk Anadolu lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hatice TOKUR’un okul bünyesinde kurduğu Osmanlıca Sevdalıları Kulübünün hazırladığı sergiyi gezdi.

Kulüp Öğretmeni İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a serginin amacının, Osmanlıca’yı öğrenmeye yönelik gençlerimizde bir farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti. Ecdadımızı daha iyi tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Sergideki el yazması eserleri,el yazması tabloları,Afyonkarahisar’ın değişik yerlerinde yer alan mezar taşı resimlerini, Osmanlıca yayınlanan dergi ve kitap örneklerini, hattatların el yazması eserlerini inceleyen YALÇIN; “Bu çalışmaların kültürel anlamda çok faydalı olacağına inanıyorum. Tarihimizi ve medeniyetimizi tanımak adına yapılmış ve yapılacak olan faaliyetleri destekliyoruz. Osmanlıcayı öğrenmek için farkındalık oluşturan bu sergide emeği olan  öğretmen, öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

19-12-201819-12-201819-12-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.