AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Otizm Farkındalık Yürüyüşüne Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Otizm Farkındalık Yürüyüşüne Katıldı…

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Afyonkarahisar Özel Eğitim ve Uygulama Merkezimiz tarafından organize edilen “Otizm Farkındalık Yürüyüşü ”ne Sayın  Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN , Şube Müdürlerimiz, il müdürleri, okul müdürlerimiz, otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.

Anıtpark önünde başlayan ve Valilik önünde son bulan yürüyüşte konuşan Sayın  Valimiz Mustafa TUTULMAZ ; “Yaradılış hiç birimizin elinde olan bir şey değil. Yaradılışımıza biz karar veremiyoruz. Her birimiz otizmli olarak dünyaya gelebilirdik. Yaradılışımız elimizde değil ama otizmli çocuklara yardım etmek elimizde. İşte bu yürüyüşte bu farkındalığı oluşturabilmek için yapılıyor. Herkesin bu konuda duyarlı hale gelmesi, otizmli çocuklara sahip çıkması, onların toplum içerisinde topluma faydalı bireyler haline gelebilmesi için bu etkinlik çok önemli. dedi.

Otizmin farkındalığına katkıda bulunmak amacıyla yürüyüşe katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, yürüyüş sonunda otizmli çocuklarımız ve ailelerine 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde otizmli çocuklarımızın eğitim öğretimleri  ve okullarımızda yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren YALÇIN; “Okullarımızda ailelerin desteği ile otizmli çocuklarımızı  topluma kazandırma çalışmalarımız öğretmenlerimiz tarafından özveriyle yürütülmekte. 36-72 aylık çocuklar için okul öncesi eğitim programı, İlköğretim okulu programı, İlköğretim okulu orta düzeyde öğrenme yetersizliği olan çocuklar için eğitim programı, Eğitim Uygulama Okulu eğitim programı ile kaynaştırma, birebir ve grup eğitim programlarını farklı yaş guruplarına aksatmadan uygulayan öğretmenlerimize gösterdikleri gayret için teşekkür ediyorum” dedi.

Otizmli çocuklarımızla hatıra fotoğrafı çekiminin ardından program sona erdi.

02-04-201902-04-201902-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.