AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Özel Eğitim Kurumlarını Ziyaret Etti...

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Özel Eğitim Kurumlarını Ziyaret Etti...

03 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, ilimizde engelli öğrencilere eğitim veren Kocatepe Eğitim ve Uygulama Merkezi ile Özerler Özel Eğitim Merkezi ziyaret edildi.

Ziyarete Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Zekai İNAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muammer DEMİRCAN, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mesut YURT, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel SARLIK ile Engelli Derneklerinin Yöneticileri katıldı.

İlk olarak Kocatepe Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezine gerçekleştirilen ziyarette eğitim faaliyetleri hakkında okul müdürü Durmuş DAĞDELEN tarafından bilgiler verilerek sınıflar gezildi. Özel eğitim alan öğrencilerle yakından ilgilenildi.

Daha sonra Özerler Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezinde okul müdürü Ebubekir ZORLU ile görüşüldükten sonra el sanatları, resim, müzik, aşçılık gibi mesleki eğitimlerin verildiği dersliklerde engelli öğrencilerin eğitimleri takip edildi. Müzik aletleri eğitimi alan ve ziyaret anısına ilahi seslendiren öğrencilerin performansları dinlenerek, öğrencilerin başarıları karşısında okuldaki tüm eğitmenler kutlanarak, imkân verilmesi halinde engelli vatandaşların da birçok şeyi başarabilecekleri dile getirildi.

06-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.