AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliğinin Güncellenmesi Çalıştayına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliğinin Güncellenmesi Çalıştayına Katıldı…

Rehberlik ve Araştırma Merkezi konferans  salonundaki çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra Şube Müdürümüz Muammer DEMİRCAN, okul müdürleri ve özel eğitim öğretmenlerimiz katıldı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi konferans  salonundaki çalıştayda  açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği 07.07.2018 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girdi. Genel Müdürlüğümüzce bu dönemde, ilgili yönetmeliğin sahada yansımasını görmek, yürütülen özel eğitim hizmetleri ile ilgili sorun tespiti ve mevcut durum analizi yapmak, süreç sonunda ihtiyaç olması halinde ilgi yönetmelikte gerekli değişikleri yapmak amacıyla bir çalışma başlatıldı. Çalışma iki aşamadan oluşacak. İlk Aşamada her ilden görüşler toplanacak, ikinci aşamada ise  toplanan bu görüşler Genel Müdürlüğümüzce  yapılacak geniş katılımlı bir çalışma ile derlenip bir sonuç raporu hazırlanacaktır. Sonuç raporundaki verilere göre ihtiyaç duyulması halinde  Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinde gerekli değişiklikler yapılacaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız bu çalıştayla ilimizin görüş ve önerileri  hazırlanacaktır. Ardından İlimizin nihai görüşü belirlenerek form ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir” dedi.

Belirlenecek  nihai görüşlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle çalıştay faaliyetlerine geçildi.

05-03-201905-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.