AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Özgüven Projesi Açılışına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Özgüven Projesi Açılışına Katıldı...

Özgüven Projesi  kapsamında 9.sınıf öğrencilerimizi, medyanın ve toplumun dayattığı fiziksel görünüm ideallerinin olumsuz etkisinden kurtararak onlara kendi değerleri ve yetenekleri üzerine kurulu bir özgüven inşa etmelerine yardımcı olmak amacıyla; Rehber Öğretmenlerimize Dr.Özgür BOLAT ve Klinik Psikolog Alev KURT tarafından 1 günlük eğitici eğitimi verildi.

Afyon NG Otelde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Ar-ge Birimi Sorumlusu Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY ile ilimiz genelinde görev yapmakta olan Rehber Öğretmenlerimiz katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Öğrencilerimizin özgüvenlerinin arttırılması amacıyla oluşturulan Özgüven Projesi kapsamında Dr.Özgür BOLAT ve Klinik Psikolog Alev KURT tarafından Rehber Öğretmenlerimize eğitici eğitimi verilecek. Bu eğitimi alan Rehber Öğretmenlerimiz okullarındaki diğer öğretmenlerimizi bilgilendirecekler. Öğretmenlerimizde ilgili konularda öğrencilerimize rehberlik yapacaklar. Okullarımızda hazırlanacak Değer Ölçeği ve Yıllık Çalışma Planları çerçevesinde oluşturulacak çalışma gurupları tüm ülkedeki diğer çalışma gruplarıyla sosyal medya aracılığı ile haberleşecekler. Öğrencilerimiz projenin ilerleyen safhalarında saha ziyaretleri kapsamında eğitim merkezindeki illerimize ve okullarımıza incelemeler için gidecekler. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ardından Dr.Özgür BOLAT "Mutlu ve başarılı bir insan nasıl yetiştirilir?" sorusundan yola çıkarak başarı ve mutluluğun özgüven gelişimiyle ilişkisini açıkladığı bir konuşma yaptı. Projenin teorik zemini ve kavramları çalıştayda öğretmenlerimizle paylaşıldı.

Gün boyu süren eğitim, süreçle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

16-09-201916-09-201916-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.