AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Proje Açılış Toplantısına Katıldı...

2017 Yılı Zafer Kalkınma Ajansı Teknik destek Kapsamında hazırlanan ‘’YORUMLUYORUZ’’ adlı projemiz enneagram, CAT(Çocuk Tematik Algı Testi ve TAT(Tematik Algı Testi) konularında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi  ve  İscehisar Faruk ÖKSÜZ  AİHL ortaklığı ile  hazırlanan proje açılışı RAM salonunda yapıldı.
 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Proje Açılış Toplantısına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘’Projemizin amacı CAT,TAT ve Enneagram Eğitimi ile ilgili teorik bilgi ve becerileri kazanmanın yanı sıra öğretmenlerin yetersiz kaldıkları ya da tespit edemedikleri öğrenci sorunları; öğrencilerin kişilik gelişimleri, ilgi ve yetenekleri gibi konularda gerekli yöntemleri kullanabilme yetisi öğretmenlere kazandırmaktır.

 Enneagram Kişilik Tipi Analizi; Program, iş ve ilişkilerden bağımsız olarak, önce kendinizi sonra karşınızdaki kişiyi doğru olarak tanımayı öğrenmenizi amaçlar.

Enneagram eğitimi ile kazandığımız yetkinliği eğitim hayatımızda hatta yaşamımızın her alanında kullanarak toplumda daha başarılı ve sorun yaşamayan nesil, kişilik analizi yapabilen ve bu nedenle çatışmalara girmeden sorun çözebilen toplum oluşumuna katkıda bulunulacaktır. Öğrencilerimiz son yıllarda birçok tehditle karşı karşıyadır. Bağımlılıkla mücadele, ihmal ve istismar, kendine zarar verme davranışı, arkadaşlık ve ailevi sorunları önleme ve tespit anlamında okullarda öğretmenlerimizin öğrencileri daha net değerlendirebilmeleri ve onların davranışlarının altında yatan nedenleri tespit edebilmeleri konusunda öğretmenlerimizin yeterliliklerinin artırılmasında etkili olacaktır’’dedi.

TAT  Kişiliğin sosyal yönünde yani kişilerarası ilişkilerde ve çevrenin algılanmasında gösteren kişilik dinamiklerini araştırmaya yönelik olarak kullanılan bir testtir.TAT nin amacı kişiliğin altında yatan dinamiklere ulaşmaktır. Özellikle iç uyuşmazlıkları, baskın becerileri ve ilgileri, motivasyonları araştırabilmemize olanak sağlar. TAT testindeki spesifik motivler başarı elde etmeyi, samimiyet gösterilerini ve problem çözme becerilerini içermektedir.” diyerek proje hakkında bilgi verdi.Proje ile ilgili 40 öğretmene verilecek eğitimler, 18/21 Haziran 2018 tarihleri arasında 30  saat olarak  yapılacak ve 4 gün boyunca devam edecektir. 

 Toplantı proje sürecine dahil olacak öğretmenlerin bilgilendirilmesiyle sonlandırıldı.

18-06-201818-06-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.