AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Robotik Kodlama Eğitimi Alan Öğretmen Ve Öğrencilerimize Belgelerini Verdi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Robotik Kodlama Eğitimi Alan Öğretmen Ve Öğrencilerimize Belgelerini Verdi...

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile SANLAB Simülasyon Şirketi işbirliğinde " Milli Mücadele Zaferleri" temalı öğrenci ve öğretmenlere yönelik verilen robotik kodlama eğitimi sonunda düzenlenen Belge Töreni Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın katılımıyla yapıldı.

Törene Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY, Ar Ge personeli, eğitim alan öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN eğitimlerin iki etapta gerçekleştiğini belirterek; "Birinci etapta, 29 Temmuz ? 02 Ağustos 2019 tarihlerinde, Kasımpaşa İlkokulu' nda Şemsettin Karahisari Ortaokulu, Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinden oluşan 40 öğrencimiz, sosyal bilimler ve tarih alanlarından 5 öğretmenimiz eğitimlerimize katıldı. Bu eğitimlerde Milli Mücadele Zaferleri ile ilgili robot tasarımları gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin yaptığı robotik tasarımlar, 26 - 27 Ağustos 2019 tarihinde, Afyonkarahisar Valiliğimizin organize edeceği Zafer Haftası kapsamında Afyonkarahisar Kent Meydanı' nda halkımızın beğenisine sunulacak. İkinci etapta ise gönüllü 113 öğretmenimiz 5 gruba ayrıldı. Yirmişer kişiden oluşan ilk iki öğretmen grubuna 3 -5  Ağustos ve 6 - 8 Ağustos 2019 tarihlerinde eğitimler verildi. 3. , 4. Ve 5. Gruptaki öğretmenlerimize ise 19 ? 27 Ağustos tarihlerinde eğitim vermeye devam edeceğiz. Eğitimlerde emek veren tüm personele teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın eğitim alan öğretmen ve öğrencilerimize belgelerini vermesiyle tören sona erdi.

08-08-201908-08-201908-08-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.