AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Robotik, Kodlama ve Lego Maker Etkinliklerine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Robotik, Kodlama ve Lego Maker Etkinliklerine Katıldı…

İl Milli Müdürlüğümüzce yürütülen Afyon Kodluyor projesi kapsamında 24 Şubat 2019 Pazar günü Park Afyon´ da düzenlenen Robotlar ile Futbol Turnuvası, Robotospik ile Bilgisayarsız Kodlama, Lego ve Robotik Araçlar ile Maker atölyelerimize Vali Yardımcımız Dr. Mehmet BOZTEPE’nin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız, Afyon Kodluyor projesi il sorumlusu Fatih AKÇİL,  Şube Müdürlerimiz Gürbük BIDIK, Fevzi ÖZDEMİR, Muammer DEMİRCAN, Mustafa KOÇAK katıldılar.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN " Bakanlığımız 2023 Vizyonunda öğrencilerimizde teknoloji farkındalığını geliştirmek, tasarım ve beceri eğitimi ile bilişsel gelişimlerinin arttırılmasının önemini vurguladı. Bizlerde İl Milli Müdürlüğümüzce yürütülen Afyon Kodluyor projesi kapsamında yapılan bu etkinlik ile çocuklarımızın robotik ve kodlamaya dair farkındalığını arttırmayı hedefledik. Robotik ve kodlama alanında farkındalık kazandırmak adına yapılan atölyelerde,  12:00 -17:00 arası farklı saatlerde toplamda 45 seansta 400´ e yakın çocuğumuza eğitim verildi. Bu anlamda öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yönelik yapılacak eğitimler planlı bir şekilde devam edecektir. Etkinliğimizde görev alan Afyon Kodluyor Proje Ekibi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Öğrencilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Katılımın yoğun olduğu Robotlar ile Futbol Turnuvası, Robotospik ile Bilgisayarsız Kodlama, Lego ve Robotik Araçlar ile Maker atölyelerimiz, protokolün  çocuklarımıza sertifika  vermesiyle sona erdi.

25-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.