AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Sandıklı Akdağ’da TÜBİTAK Bilim Şenliği Programına Katıldı…

“Bilime Açılan Kapı Afyonkarahisar” TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliklerinin finali, Sandıklı Akdağ Tabiat Parkında,  23 Eylül Pazar günü ,Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü V. Bölge Müdürlüğü Müdürü Nevzat ALĞAN ile Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü Orman Mühendisi Musa DURU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN ve grup üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Sandıklı Akdağ’da TÜBİTAK Bilim Şenliği Programına Katıldı…

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü V. Bölge Müdürlüğü Müdürü Nevzat ALĞAN ile Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü Orman Mühendisi Musa DURU tarafından bilgilendirme sunumu yapılarak  Akdağ Milli Parkı içerisindeki hayvan ve bitki çeşitlilikleri hakkında bilgi verildi. Ardından türler ile ilgili resim sergisi gezildi.

 Dinar Anadolu Lisesi öğrencilerinin  hazırlayıp sahnelediği “Bilim ve İnsan” temalı tiyatro gösterisi ilgiyle izlendi.

Programa “Bilimle Sanat İç İçe” temalı resim sergisine katılarak derece alan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın ödüllerini vermesiyle devam edildi. Afyon Doğa Sporları Derneği’nin (AFDOS) proje desteği kapsamında görevlendirdiği rehber ile Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı içerisinde ekolojik gezi yapıldı. Gezide  katılımcılar, flora (doğal bitki örtüsü) ve fauna (hayvan topluluğu) inceleme fırsatı buldu. Afyonkarahisar müzik öğretmenleri topluluğunun müzik dinletisi güne renk kattığı gibi Tabiat Parkı içerisindeki diğer ziyaretçilerinde ilgisini çekti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  projeye destek veren kurum, dernek ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Müdürlüğümüzce 20 Eylül 2018 Perşembe günü büyük bir katılımla açılışı yapılan “Bilime Açılan Kapı” Afyonkarahisar TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

24-09-201824-09-201824-09-201824-09-201824-09-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.