AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Sandıklı ve Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulunda Pi Gününü Kutladı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Sandıklı ve Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulunda Pi Gününü Kutladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Sandıklı ve Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulunda Pi Gününü Kutladı...

             Dünyada her yıl 14 Mart’ ta matematikçiler tarafından kutlanan pi günü matematikte kullanılmakta olan sabit pi sayısı anısına kutlanıyor. Pi Günü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Şube Müdürümüz Gürbüz BIDIK  Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulunda ve Sandıklı Öğretmenevinde yapılan kutlamalara katıldı.

 

             2016_2017 eğitim öğretim yılı başında çalışmalarına başlanan Pi Günü  kapsamında öğrencilerimiz  tarafından proje ve ödevlerle ilgili materyaller misafirlerin beğenisine sunuldu. İl  Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN tarafından Pi Günü sergilerinin açılışı yapıldı. Pi sayısının yansıtıldığı  velilerimizin  hazırlamış olduğu Pi simgesi görünümlü ikramlar öğrencilerimize  dağıtıldı. İl  Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN kutlamaya katılan veli, öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi çalışmalarından dolayı tebrik etti. Matematiğin öğrencilerin gözünde bu tür etkenliklerle sevilen ve kolayca çözüm bulunabilen  bir ders olacağını belirtti.  Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu bahçesinde öğrencilerimiz  el ele tutuşarak pi sayısını oluşturularak balonların havaya bırakılmasıyla kutlamaya son verildi.

15-03-201715-03-201715-03-201715-03-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.