AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül Kütüphanesi Açılışına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül Kütüphanesi Açılışına Katıldı…

Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir ŞAN, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hamza ÇÖMEZ, İl Emniyet Müdürü Gürsel YILDIZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl  Milli Eğitim Şube Müdürümüz  Muammer DEMİRCAN, Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül’ün ailesi, öğretmen ve öğrencilerimiz, Ertuğrul Gazi İlkokulu ve Ortaokulu’nda Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan TAZEGÜL’ün adı verilen Şehit Doğukan Tazegül Kütüphanesi’nin açılışına katıldı.

Şehitlerin ismini yaşatmak ve vatanını seven gençlerin yetişmesini sağlamak amacıyla biraraya gelen gönüllülerin oluşturduğu ‘Şehit Kütüphaneleri’ ve ‘İyilik Afyonda’ topluluklarının katkılarıyla hazırlanan Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül Kütüphanesi Açılış Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ; “Duyguların yoğun olduğu bir ortamdayız. Değerli kardeşimiz vatan sevgisini, vatanı ne şekilde sevdiğini canını vererek gösterdi. Bizlerde gençlerimizde bu vatan sevgisini terimizle göstermemiz lazım. Öğrencilerimiz işte bu kardeşimizin adına açılan kütüphaneyi daha çok meşgul ederek, orada daha fazla kalarak, oradan daha fazla kitap alıp okuyarak daha sonraki çalışma hayatında bu ülkeye daha iyi hizmet etmenin yolunu seçmeliler” dedi.

Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan TAZEGÜL’ün özgeçmişinin okunmasının ardından, şehidimiz için hazırlanan kısa video izlendi. Şehidimizin vasiyeti okunduktan sonra, Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ ve protokol üyelerinin şehit ailesine plaket sunumu sonrasında kütüphane kurdele kesimiyle hizmete açıldı.

Kütüphanenin protokol tarafından gezilmesiyle açılış töreni sona erdi.

28-12-201828-12-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.