AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şehit Polis Özel Harekât Ahmet Altun Kütüphanesi'nin Açılışına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şehit Polis Özel Harekât Ahmet Altun Kütüphanesi'nin Açılışına Katıldı...

Afyonkarahisar Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ Hamidiye Ortaokulumuzda Şehit Polis Özel Harekât Ahmet ALTUN Kütüphanesi'nin Açılışını Yaptı.

Hamidiye Ortaokulumuzda hizmete giren kütüphanenin açılış törenine Vali Mustafa Tutulmaz'ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza ÇÖMEZ, İl Emniyet Müdürü Gürsel YILDIZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şehit Polis Özel Harekât Ahmet Altun'un ailesi,  İl Müdürleri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Okul Müdürü Nevzat ÇAKAR ile Yaşayan Şehit Kütüphaneleri Topluluğu Afyonkarahisar Koordinatörü Hilal KALAFAT birer konuşma yaptı.

Şehit ailesi adına konuşan şehidin ağabeyi Arif ALTUN duygu ve düşüncelerini paylaştı. Kardeşinin nasıl polis olduğunu anlatan ağabey ALTUN, kütüphanenin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış töreninde konuşan  Afyonkarahisar Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ: "Her kütüphane büyük Türkiye, güçlü Türkiye'nin temeline atılmış bir tuğladır. Bu kütüphanelerin oluşmasını sağlayan girişimci ruhlu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu kütüphanelerin arttırılmasında fayda var. Her okulun kendine has kitaplığı, kütüphanesi var ama bu tür kütüphaneler kitaba, okula ayrı bir anlam katmaktadır." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Kütüphaneler toplum ve okullarımızın en önemli yapı taşlarından biridir. Her kitap başka bir dünyaya açılan paha biçilemez bir kapıdır. Şehitlerimizin adını taşıyan kütüphaneler ise bizim için daha da önemli. Öğretmen ve öğrencilerimize kütüphanemizin hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ardından plaket takdimine geçildi. Şehit Polis Özel Harekât Ahmet ALTUN'un ailesine plaketleri Afyonkarahisar Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ tarafından takdim edildi. Törene katılan Kütahyalı Şehit Piyade Uzman Çavuş Yaşar Çakır'ın ailesi de Sayın Valimize hediye takdim etti.

Şehit Polis Özel Harekât Ahmet Altun Kütüphanesi'nin gezilmesiyle program sona erdi.

11-06-201911-06-201911-06-201911-06-201911-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.