AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şehitleri Anma Günü Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şehitleri Anma Günü Programına Katıldı…

Toki Fatma Aliye Hanım Anaokulu Değerler Eğitimi “ Milli Birlik Ve Kardeşlik” Konulu Anma Günü Programına Alay Komutanımız Jandarma Albay Hamza ÇÖMEZ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra  Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, şehit yakınları, öğretmen ve öğrenci velileri katıldı.

Program okul bahçesine Alay Komutanımız ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın şehitlerimize  saygı ağacı ağaç dikmesiyle başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Bu ağaç büyüdükçe çocuklarımızın şehitlerimize olan saygı ve sevgisi de büyüyecektir” dedi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma okul müdürü Necibe YALÇINKAYA ULUAY tarafından yapıldı. Okul öğretmenlerinin İstiklal Marşımızı okuması ve okulumuz Çalışkan Arılar sınıfının “ Asker” rondu ile devam etti. Öğrencimiz Büşra DİDİN’in “Bayrak” isimli şiiri sonrası okulumuz Kelebekler sınıfının “ Ay Yıldızlı Bayrağım” isimli gösterisi izlendi. Okulumuz öğretmenlerinden Melek ÇOLAK  “ otuz kuş” isimli şiiri okudu. Okulumuz yıldızlar sınıfının “ Çanakkale Geçilmez” adlı gösterisi sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN şehit ailelerine fidan bağışı sertifikalarını takdim etti. YALÇIN konuşmasında; “Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Emanete dün olduğu gibi bugünde sahip çıkıyoruz. Bundan sonra da sahip çıkacağız. Bu vatan topraklarını korumak için her an canımızı vermeye hazırız. Toki Fatma Aliye Hanım Anaokulumuzun yapmış olduğu programı milli birlik ve kardeşliğimizi pekiştirmesi açısından önemli buluyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi de kutluyorum. Projeye bağış yapan hayırseverlerimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Şehitlerimize okunan dua ile program sona erdi.

20-03-201920-03-201920-03-201920-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.