AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Siber Güvenlik Eğitimi Alan Öğretmenlerimizi Ziyaret Etti...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Siber Güvenlik Eğitimi Alan Öğretmenlerimizi Ziyaret Etti...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Siber Güvenlik Eğitimi, 30 öğretmenimize bir uzman tarafından hafta içerisinde toplam 30 saat gerçekleştirilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Kasımpaşa İlkokulumuzda Siber Güvenlik Eğitimi alan öğretmenlerimizi ziyaret ederek gönüllülük esaslı aldıkları eğitim için teşekkür etti.

 Ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdürümüze, Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY, Okul Müdürü Süleyman SARIGÖL ve Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Vahit AKYOL eşlik ettiler.

Öğretmenlerimizle aldıkları eğitimler üzerine sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan eğitimin amacı, öğretmenlerimize siber saldırılar ve tehditlere karşı nasıl korunabileceğini, kurumlarda dikkat edilmesi gereken temel siber riskleri, müdahale sürecini, korunma yöntemleriyle ilgili gerekli bakış açısını ve bilgi birikimini sunmaktır. Ayrıca öğretmenlerimizin eğitim konusu olan siber güvenlik, siber tehdit ve korunma yolları becerilerinin gelişmesini sağlarken, diğer öğretmenlerimizle ve okul idarecilerimizle bilgi paylaşımında bulunmaları ile siber güvenlik konusunda farkındalık artacaktır. Siber güvenliğin farkındalığıyla doğan ihtiyaç doğrultusunda öğrencilerimiz bu mesleklere de yönlendirilerek istihdama katkı sağlanabilecektir. Zafer Kalkınma Ajansına Siber Güvenlik Eğitimine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğretmenlerimize başarılar dileyerek ziyaretini sonlandırdı.

24-09-201924-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.