AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN STEM Temel Seviye Eğitimi Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN STEM Temel Seviye Eğitimi Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Afyon Kocatepe Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan STEM Eğitimi Afyonkarahisar Güzel Sanatlar Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN´ın katılımıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yaptığı açılış konuşmasında; "Her ülkenin eğitim politikasının merkezinde, araştıran, sorgulayan, yeni ürünler ortaya koyabilen ve analitik düşünen; yirmi birinci yüzyıl becerilerine sahip;  bireyler yetiştirmek, temel önceliklerindendir. Bu noktada yurtdışında STEM felsefesi ortaya çıkmış, ülkemizde de hızla benimsenmiştir. STEM; Science = Bilim, Tecnology=Teknoloji, Engineering= Mühendislik, Mathematic = Matematik alanlarının bileşiminde oluşan ortak bir alandır. Öğrencilerin bir problem karşısında farklı çözüm yolları bulmasına ve buldukları çözüm yolarına dair yeni ürünler tasarlamasına dayanan bir öğretim yöntemidir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de ülkemizin eğitim sitemine giren STEM yönteminin, okullarımızda uygulanması için üzerine düşen vazifeyi yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Bu bağlamda 08 Aralık 2017 Cuma günü farklı branşlardan 160 öğretmene,  bir günlük teorik ve pratik STEM bilgilendirmesi yapılmıştır. 05 Şubat 2018 Pazartesi günü de Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Bülent AYDOĞDU, Doç. Dr. Nil DUBAN, Yrd. Doç. Dr. Fatih ÖZDİNÇ, Yrd. Doç. Dr. Koray KASAPOĞLU tarafından, farklı branşlardan 110 öğretmene, dört günlük STEM Temel Seviye hizmet içi eğitimi yapılacak ve öğretmenlerimizin STEM konusunda gerekli yeterliliğe ulaşacağına inanıyorum diyerek konuşmasına son verdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ayrıca Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu resimleri inceledi. Öğrencilerle sohbet etti ve toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından program sona erdi.

06-02-201806-02-201806-02-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.