AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şuhut İlçemizde “Veli Buluşmaları Projesi” Kapsamında Öğrenci Velileri İle Buluştu…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şuhut İlçemizde “Veli Buluşmaları Projesi”  Kapsamında Öğrenci Velileri İle Buluştu…

Şuhut Kaymakamlığı ve Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Veli Buluşmaları" projesi kapsamında, Şuhut Kaymakamı Nurullah KAYA,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin EROĞLU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Kemal AVŞAR, Kurtuluş Ortaokulu Öğrenci Velileri ile Şuhut Öğretmenevi’nde bir araya geldi.

Açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Kemal AVŞAR, Kurtuluş Ortaokulu’nda yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ve projeler hakkında bilgi verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin EROĞLU; “ Burada toplanma gerekçemiz, göz bebeği çocuklarımıza huzurlu ve mutlu yarınlar bırakma adına birlikte neler yapabileceğimizi konuşmak. Bunu başarabilmek için birlikte hareket etmek şart. 2023 Eğitim Vizyonu beklentilerini gerçekleştirebilmek adına kendi ilçemizde çalışmalarımızı sizlerin de fikir ve önerileriniz doğrultusunda şekillendirerek başlattık” dedi. Şuhut Kaymakamımız Nurullah KAYA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a projelerine desteklerinden ve katılımından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “ Sadece belirli meslekler değil, hakkıyla yapılan, dürüstçe yapılan tüm meslekler kutsaldır. Çocuklarımızı belirli meslek guruplarına maaşlı, kariyerli diyerek yönlendirmek işsizler ordusunun büyümesine yol açıyor. Ayrıca bu yönlendirme hatalarından dolayı mesleğini sevmeden yapan birçok kişi mutsuz oluyor. Çocuklarımızı ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda iyi analiz ederek sevebilecekleri alanlara yönlendirelim. Bu kapsamda ilçemizde çocuklarımıza hitap edebilecek bilimsel, sanatsal ve sportif atölyeler oluşturuyoruz. Çok ders çalışan, hep ders çalışan çok başarılı olur diye kendimizi kandırmayalım. Çocuklarımız oynasın, eylensin, spor yapsın, sanatla uğraşsın. Planlı ve yeteri kadar çalışsın. Göreceksiniz daha mutlu ve başarılı olacaklar” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “ İlçe Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze bu projelerinden dolayı, velilerimizle bu buluşma ve paylaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Artık eski anlayışlar bugünün dünyasında tutmuyor. Çocuğumuzu okula getirip al hocam, eti senin kemiği benim devri bitti. Eğitim-öğretim dediğimiz zaman, talim-terbiye dediğimiz zaman, sadece okul, sadece müdür veya öğretmen yeterli gelmiyor günümüzde. Yani hep birlikte bu sürecin içerisinde yer almak zorundayız. Artık dünya çocukların cebinde. İstedikleri bilgiye anında ulaşabiliyorlar. Bu bilgiler her zaman doğru bilgiler olmuyor. O yüzden çocuklarımızı iyi yetiştirebilmeliyiz. Ahlaki değerlerimizi öğretebilmeliyiz. Onların bol bol okuması için kendimiz de örnek olmalı mutlaka okumalıyız” dedi.

Samimi bir ortamda öğrenci velilerinin de görüş ve önerilerini aktardığı sohbetin ardından, hatıra fotoğrafı çekimiyle toplantı sona erdi.

03-01-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.