AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması Kampanyası Kapsamında Yapılan Etkinliğe Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması Kampanyası Kapsamında Yapılan Etkinliğe Katıldı.

İçişleri Bakanımız Sayın  Süleyman SOYLU’nun başkanlığında başlatılan ‘Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması Kampanyası kapsamında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74´üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; "sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar" hükmü getirilmiştir.Kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla 6 Şubat 2019 Çarşamba günü 12.00-13.30 saatleri arasında tüm illerimizde eş zamanlı olarak başlatılan ve ilimizde Kamil Miras Anadolu Lisesi önünde yapılan programa  Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa SAĞBAŞ, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hamza ÇÖMEZ, İl Emniyet Müdürü Gürsel YILDIZ,İl  Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN ile ilgili kurum/kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Kampanya kapsamında Protokol üyeleri öğrencilerimizle birlikte yaya geçidini kullanarak Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın, Sen Dur Yaşam Durmasın ,Dikkatli Geç Yaşamayı Seç gibi mesajların yazılı olduğu dövizlerle sürücülerin bu konuda hassas olmaları gerektiğine dikkat çekti. 

 İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN; Trafikte sürücülerin yayalara öncelik vermesi için yapılan kampanyayı önemsiyoruz. Bu konuda öğretmen ve öğrencilerimizle farkındalık oluşturmak için elimizden geleni yaparak,  Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın sloganının benimsenmesi gerektiğini ifade etti. Kurallara  uyarak pek çok kazanın da önüne geçileceğini sözlerine ekledi.

 Kampanyanın ilk adımı  Sayın Valimiz  Mustafa TUTULMAZ ve beraberindeki protokol üyelerinin sürücü ve yayaları uyarmalarıyla sona erdi.

06-02-201906-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.