AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Yarışmalarında Türkiye Finaline Kalan Öğrencileri Makamında Ağırladı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Yarışmalarında Türkiye Finaline Kalan Öğrencileri Makamında Ağırladı...

Afyonkarahisar ilinde özel yetenekli öğrencilere eğitim veren Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi bu yıl 12’ncisi düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finallerinde Bölge Birinciliği elde ederek Kayseri’ de düzenlenen Türkiye Finallerine katılma hakkı kazanan öğrencileri ve danışman öğretmenleri beraberinde Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hakan GÜMÜŞ’ le birlikte makamında kabul etti.

Danışmanlığını Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet YILMAZ ‘ ın yaptığı Türkçe alanından Rana İdil ÖZDEMİR ve Sude Ebrar ULUDAĞ´ ın “Masal Küpleri adlı projesi, danışmanlığını Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hidayet KILCAN ‘ ın yaptığı Kodlama alanından Zeynep Sezin TÜMER ve Berra PAMUK ´ un “Toplu Taşımada Güvenlikkonulu projesi bu yıl 12. Düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finallerinde Bölge Birinciliğini kazanarak Kayseri’ de düzenlenen Türkiye Finallerine katılma hakkı elde etti.

07-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Kayseri’ de düzenlenen Türkiye finallerinde Türkçe alanından Rana İdil ÖZDEMİR ve Sude Ebrar ULUDAĞ´ ın “Masal Küpleri” adlı projesi “Jüri Teşvik Ödülü” ne layık görüldü.

Başarılı öğrencileri ve danışman öğretmenlerini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, proje tabanlı eğitim veren Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezine yapılan çalışmalar için de teşekkürlerini iletti.

Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürümüzün başarılı öğrencilerimize hediye takdiminin ardından fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

08-06-201808-06-201808-06-201808-06-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.