AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın Açılışını Gerçekleştirdi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın Açılışını Gerçekleştirdi...

İlimiz merkezinde bulunan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencilerimizin hazırladığı, TÜBİTAK tarafından desteklenen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR, Şube Müdürlerimiz A.Fevzi ÖZDEMİR, Mustafa KOÇAK, Mustafa GÜNAY, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Kurdele keserek fuarın açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ve sunulan 20 projeyi yakından inceledi. Proje sahibi öğrencilerimiz yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verirken, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın kendilerine yönelttiği soruları en iyi şekilde cevapladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmalarında; "İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin yenilikçiliğe yönelik hayal güçlerini kullanarak projeler üretmelerini önemsiyor ve destekliyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyoruz. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında TÜBİTAK lise ve ortaokul araştırma projeleri kapsamında bölge ve Türkiye finallerine kalarak bizleri gururlandıran 20 projeyi bilim fuarımızda tekrardan inceleme fırsatı bulduk. Ayrıca Milli Savunma Sistemimize katkı sağlamak amacıyla üretilen roket, dron ve insansız hava araçlarını ilgiyle inceledik. Desteklerini esirgemeyen TÜBİTAK kurumumuza ve proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmenlerimiz ile öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın devam etmesini temenni ediyorum" dedi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın öğrencilerimizle sohbet etmesiyle sona erdi.

10-10-201910-10-201910-10-201910-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.