AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TÜBİTAK Bölge Koordinasyon Toplantısına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TÜBİTAK Bölge Koordinasyon Toplantısına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın katılımıyla yapılan toplantıda, TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç.Dr.Mehmet HACIBEYOĞLU, merkez ve merkeze bağlı ortaokul ve liselerimizin yöneticileri ile öğretmenlerimize TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması hakkında sunum gerçekleştirdi.

Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç.Dr.Mehmet HACIBEYOĞLU, Şube Müdürlerimiz Mustafa GÜNAY, Betül ERSÖZ ÖZCAN, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı.

 Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; " Bugün, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ile ilgili Konya Bölge Koordinatörümüz Doç.Dr.Mehmet HACIBEYOĞLU'nun sunumlarını dinlemek için toplandık. Bildiğiniz üzere TÜBİTAK değerlendirmelerinde ilimiz, Konya, Antalya, Isparta, Burdur ve Karaman aynı bölgede yer alıyor. Sizlerin de desteği ve gayreti sayesinde geçen yıl Lise Araştırma Projeleri Yarışmasına 396 başvuru yaptık ve başvuru sayısına göre bölge ikincisi olduk, 16 projemiz bölge finalinde sergilendi. Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışmasında 190 başvurumuz vardı ve 15 projemiz bölge finalinde sergilendi. Bu yıl her iki kategoride de başvuru sayımızı artırmayı ve bölge finalinde daha çok sayıda projemizin sergilenmesini istiyoruz. Öğrencilerinizle beraber bunu başaracağınıza inanıyorum. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda emeği geçen öğretmen, öğrenci ve idarecilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç.Dr.Mehmet HACIBEYOĞLU sunumlarında bu yıl Lise Araştırma Projeleri Yarışmasının 51.'sinin, Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışmasının 14.'sünün düzenlendiğini, Afyonkarahisar'ın gerek başvuru sayılarında gerekse bölge sergisine katılımda oldukça başarılı olduğunu, yapılacak küçük katkı ve çalışmalarla daha da iyi noktalara geleceğini söyledi. TÜBİTAK'ın başvuru ve değerlendirme aşamalarındaki yeniliklerinden ve uygulamalarından bahseden HACIBEYOĞLU, TÜBİTAK'ın amacının proje kültürünü yaygınlaştırmak, genç bireylere bilimsel çalışma ve düşünme yetisini kazandırmak, test yöntemleriyle uğraşırken proje çalışmalarıyla hayata üreten, düşünen ve sorgulayan pencereden bakmayı öğretmek ve genç nüfusumuzu yüksek kaliteli araştırmalar yapar hale getirmek olduğunu ifade etti.

Toplantı katılımcı öğretmenlerle fikir alışverişi yapılmasıyla sona erdi.

06-12-201906-12-201906-12-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.