AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN “Türkçeyi Öğreniyorum-Öğretiyorum” projesi Açılışına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  “Türkçeyi Öğreniyorum-Öğretiyorum” projesi Açılışına Katıldı...

         Millî  Eğitim  Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi ile Anadolu Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından  hazırlanarak Zafer  Kalkınma  Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında  finanse edilen “Türkçeyi Öğreniyorum-Öğretiyorum” adlı projemizin tanıtım toplantısı yapıldı.

       Rehberlik Araştırma Merkezi Konferans Salonunda yapılan açılış  programına  İl Millî  Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Anadolu Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Bahri TURUNÇ, basın mensupları, kursiyerler ve Müdürlüğümüz AR-GE Birimi katıldı.

    Açılış programında  konuşma yapan  Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Türkçe’nin yabancı dil olarak öğretilmesi mültecilerin uyum, iş ve kişisel özgürlükleri için hayati öneme sahiptir. Mültecilerin %53 ünün çocuk olduğu, ilimizde 3 bine ulaşan mülteci çocuk olduğu düşünüldüğünde çocukların eğitime erişimlerinde yaşanan sıkıntıların aşılması, topluma entegre olabilmelerinde eğitim ve dilin öncelik verilmesi gereken alanlar olduğunu belirten İl Müdürümüz Metin YALÇIN bu tür çalışmaların önemli olduğunu belirtti. Bir uzman tarafından 40 öğretmene eğitim verileceğini ve 30 saatte eğitimin tamamlanacağını da ifade etti. Projenin başarılı olması temennisinde bulunan YALÇIN sözlerine son vererek programın açılışını yaptı.

 

     Türkçeyi Öğreniyorum-Öğretiyorum projesi Cuma gününe kadar tamamlanacaktır. Eğitimin tamamlanmasıyla öğretmenlerimize katılım belgeleri verilecektir.

06-09-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.