AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürü  Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hüseyin BEBER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ve okul yöneticilerimiz Rehberlik Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Toplantısı’nda yer aldı.

Toplantıda söz alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “ Değerli arkadaşlar  bugünkü toplanma nedenimiz sportif faaliyetler noktasında ilkokul 3. sınıf düzeyindeki öğrencilerimizin yetenek taramalarından geçirilmesidir. Ülkemizin sadece bir ili büyüklüğündeki bazı ülkelerden çok yetenekli ,dünya çapında sporcular çıkabiliyor. Bizde ise nüfus fazla fakat tanınmış başarılı sporcu sayımız yeterli değil. Bu bizim çocuklarımızın yeteneksizliğinden kaynaklı bir durum değil. Bunu kabul etmiyoruz. Türk milletinin ne kadar yetenekli ve becerikli olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada sadece eksiğimiz, sıkıntımız çocuklarımızdaki  potansiyeli ,yeteneği ve beceriyi açığa çıkarıp yönlendirememek. Birkaç yıldan beri Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yürütülen çalışmalar ile bu eksiklik giderilmeye çalışılıyor. Özellikle okul yöneticilerimizin bu konuya hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. İlçe şube müdürlerimizde bu konuyu ilçelerindeki  okul  müdürlerine iletmelidir. Bu bir milli meseledir. Yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkarılıp geliştirilmesi daha çok milli sporcu çıkarmamızı sağlayacaktır. İnşallah hayırlı başarılı bir çalışma olur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Toplantı sonunda  söz alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü İsmail KILIÇ “Geçen yıl 434 bin ilkokul 3. sınıf  öğrencisine bu ölçme yapıldı. Yerden hazineyi bulmak için yola çıkan bir ekip var. İlçelerimizde 19 Ocaktan önce bu taramayı bitireceğiz. Şuana kadar 10 bin 492 öğrenciyi ölçmüş durumdayız. Yabancı uyruklu öğrencileri de göz ardı etmeden bu taramadan geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Toplantı slayt sunumuyla son buldu.

28-09-201828-09-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.