AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Üniversiteye Hazırlık Kursu Açılış Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Üniversiteye Hazırlık Kursu Açılış Programına Katıldı...

Afyonkarahisar Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün (Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu) işbirliğinde düzenlenen üniversiteye hazırlık destekleme ve yetiştirme kursları Uydukent İş Merkezi'ndeki ASO Kurs Merkezi'nde başladı. Liseden mezun olmuş 568 öğrencinin bu dönem eğitim alacağı destekleme kursu için yeni müfredata uygun olarak hazırlanan "Tüm Dersler Konu Özetli Çözümlü Soru Bankası" kaynak kitabı ile her hafta düzenli olarak yapılacak deneme sınavı kitapçıkları Afyonkarahisar Belediyesi tarafından karşılandı.

Açılış Programına Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman KARAKUŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürümüz Murat DİKTAŞ, kurs öğretmenleri ve öğrencilerimiz katıldı.

Programda Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürümüz Murat DİKTAŞ, destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmalarında; "Halk Eğitim Merkezi ve Sanat Okulumuzda mevcut imkanlarımızla sınırlı sayıda öğrencimize üniversiteye hazırlık kursları ile hizmet veriyorduk. Bu noktada, Afyonkarahisar Belediyesi devreye girerek daha çok öğrencimize yardımcı olacak imkanlar sağladı. Belediye Başkanımızın teklifi sonucunda, ihtiyacımız olan bu kurs merkezi, ciddi bir şekilde hizmet verecek. Kurs merkezinin tüm donanımı ve araç gereçleriyle birlikte kaynak kitaplarını da Afyonkarahisar Belediyesi karşıladı. Bu vesileyle Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize sadece okulda değil, okul dışında da böyle bir hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sevgili öğrencilerimiz, buraya gönüllük esasıyla geliyorsunuz ve her birinizin ayrı ayrı hedefleri var. Hedeflerinize ulaşmanız bizim için mutluluk kaynağı olacaktır. Sizlerden tek ricam, kursa sıkı bir şekilde devam edip, planlı bir şekilde çalışarak hedeflediğiniz üniversitelere yerleşmenizdir. Başarılı olmanız sizleri mutlu ettiği kadar inanın bizleri de çok mutlu edecektir" dedi.

Eğitime destek projelerinden mutluluk duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK eğitimde fırsat eşitliğinin önemine dikkat çekti. ZEYBEK; "Özel öğretim kurslarına gitme imkanı olmayan öğrencilerimize destek olmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız proje çerçevesinde, Belediyemize ait bu yeri Kurs Merkezi olarak kullanılmak üzere Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulumuza tahsis ettik. Söz verdiğimiz gibi kursun kaynak kitap ihtiyacını da karşıladık" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri Afyonkarahisar Belediyesi tarafından bastırılan kaynak kitapları öğrencilerimize dağıttı.

Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın bir sınıfta derse katılan öğrencilerimize başarılar dilemesiyle program sona erdi.

13-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.