AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Vediha -Ahmet Kızılkaya Anaokulunun Açılışına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Vediha -Ahmet Kızılkaya Anaokulunun Açılışına Katıldı…

Devlet millet işbirliği çerçevesinde Hayırsever Ahmet Kızılkaya tarafından Kanlıca Mahallesinde yapılan Anaokulunun açılışını Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ yaptı.

Açılış törenine Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcımız Musa DİNÇGEZ, hayırseverimiz Ahmet ve Vediha KIZILKAYA çifti, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerimiz katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Hayırsever Ahmet Kızılkaya arasında 5 derslikli anaokulu yapımı için protokol imzalanarak 13.03.2018 tarihinde ihale edilen Anaokulu 30.09.2018 tarihinde bitirildi. Hayırsever katkısı ile yapımı tamamlanan 5 derslikli anaokuluna Vediha-Ahmet Kızılkaya ismi verildi. 

Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  ve protokol tarafından açılış kurdelesi kesilmesinin ardından yapılan programda, Anaokulunun yapımını üstlenen hayırsever Ahmet Kızılkaya duygu ve düşüncelerini paylaştı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasında; “Hayırsever katkısıyla yapılan bir eserimizi daha bugün açıyoruz. Bu vesile ile hayırseverlerimiz Ahmet ve Vediha KIZILKAYA’ya çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu örnekler çoğalarak devam eder. Bizim en büyük sermayemiz geleceğimizin teminatı çocuklarımız. Onların eğitimine  yapılan yatırım asla zayi olmaz. Açtığımız bu okullarda çocuklarımızı iyi olarak yetiştirebilmek en büyük hedefimiz. İnşallah yetişen bu öğrencilerimiz hem ülkemize hem dünyaya hayırlı işler yapacaklar” dedi.

Konuşmalarında Anaokulu eğitiminin önemine değinen Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ: “Devlet ve vatandaş arasındaki işbirliğinin güzel bir örneğini hep birlikte hizmete açıyoruz. Ahmet Bey ve Vediha Hanım tasarruflarının bir kısmını anaokulu yapılması amacıyla bağışlamak istediklerinde diğer kalan kısmı da devlet olarak biz destekleriz dedik ve kendilerinin bu hizmetlerine el verdik. Birlikte güzel bir anaokulu ortaya çıktı. Bugünün diğer güzel bir anlamı eğitime ilk başlama dönemi olan anaokulu dönemine katkı sunmuş oluyoruz” dedi.

Anaokulu öğrencilerimizin halk oyunu gösterisi sonrası Vali Mustafa Tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokolün anaokulunu gezmesiyle açılış töreni sona erdi.

15-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.