AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Yapay Zekâ ve Kodlama Eğitimi Kapanış Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Yapay Zekâ ve Kodlama Eğitimi Kapanış Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE Biriminin hazırladığı, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Maker Atölyeleri Eğitici Eğitimi başlıklı projemiz içeriğinde yer alan Yapay Zekâ ve Kodlama Eğitimi, TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde düzenlenen programla sona erdi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürümüz Ali ZENGİN ve 19-28 Haziran tarihlerinde eğitim alan proje konusunda temel bilgiye sahip ve özellikle ilimizde kurulması planlanan kendin yap atölyelerinde eğitmenlik yapabilecek 40 öğretmenimiz katıldı.

Kapanış Programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Teknolojinin hayatımızın her anında olduğu bir yüzyılda,  teknoloji ile kuşatılmış genç nesilleri geleneksel sınıflara sokmak ve onları geleneksel yöntemlerle teknolojiden uzakta eğitmek mümkün görünmemektedir. Gelişen teknoloji ve yaşam standartları bilgiye ulaşmada en temel yol olarak, arama motorlarını ve interneti göstermektedir. Fatih projesi ile ülkemizde teknolojinin sınıfta ve okullarda kullanımı artırılmaya çalışılmaktadır. Özellikle yapay zekânın, insansız robotların çalıştığı karanlık fabrikaların konuşulduğu günümüzde yeni nesli geleceğe hazırlamada projemiz oldukça önemlidir.

İlimizde kurulması planlanan Kendin Yap Atölyeleri de çocuklarımızın tüketen değil üreten nesil olmasında etkili olacaktır. Bu atölyelerin işlevsel kullanımı ve öğrencilerimizin tam olarak faydalanabilmesi öğretmenlerimizin yeterliliklerinin artırılmasına bağlı olarak değişecektir. Bu projede yapay zekâ ve kodlama eğitimleri ile geleceğe yatırım yapılmaktadır. Her okulun ve sınıfın bilişim teknolojilerini kullanır hale gelmesi sağlanarak hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimizin teknolojik okuryazarlıkları ve geleceğin mesleklerine hazırlanmalarında kodlama eğitimi önemlidir. Bu uygulamaların birçok derse renk katacağı ve öğrencilerin teknolojik okuryazarlık düzeylerini de çok olumlu etkileyeceği aşikârdır.  Projemiz kapsamında alınan eğitim ile Endüstri 4.0 ve toplum 5.0' ın yaşandığı dünyamızda çocuklarımızın çağa ayak uydurmalarına katkıda bulunulacaktır. Bu sürece katkıda bulunmak için düzenlediğimiz eğitimlere katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve eğitimlere ev sahipliği yapan Okul Müdürümüz Ali ZENGİN'in eğitimlere katılan öğretmenlerimize sertifikalarını vermesiyle program sona erdi.

28-06-201928-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.