AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) Bilgilendirme Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) Bilgilendirme Toplantısına Katıldı…

Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı, TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın  yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ,Zafer Kalkınma Ajansı Temsilcileri ve ilçe proje ekiplerimizin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz   Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programının amacı olan TR33 Bölgesi’nin dijital dönüşüm sürecini hızlandıracak ve sürdürülebilir kılacak geleceğin nitelikli iş gücünün oluşturulması amacıyla okul çağındaki çocukların tasarım, yenilikçilik, üretkenlik kapasitelerinin geliştirilmesi için çalışmalarına başlamıştır ve bu konuda  gereken titizliği göstermektedir. YENEP Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz; 6-14 yaş arası öncelikli olmak üzere eğitim çağındaki çocukların algoritmik düşünme, robotik kodlama ve tasarım becerilerinin geliştirilmesi amacıyla kendin yap atölyelerinin kurulması ve bu atölyelerde görev alacak nitelikli bir eğitim kadrosunun oluşturulması, bölgedeki mevcut kodlama atölyelerinin teknolojik ve beşeri altyapısının güncel teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda iyileştirilmesi, eğitimde fırsat eşitliği kapsamında özellikle il/ilçe merkezinden uzaktaki köy ve beldelerde eğitim görmekte olan çocuklara hizmet vermek üzere mobil kendin yap atölyelerinin oluşturulması için çalışmalarına başlamıştır. Bilgilendirme toplantısının tüm katılımcılar açısından verimli geçmesini temenni ediyor, Zafer Kalkınma Ajansına vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 Program, YENEP tanıtımı, proje döngüsü yönetimi, örnek proje tanıtımı, KAYS proje başvuru işlemleri ve değerlendirme süreçleri ile ilgili bilgilendirmelerin ardından sona erdi.

05-02-201905-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.