AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Yerli Yeşil Yeni Mesleki & Teknik Eğitim Toplumsal Farkındalık (METEF) Proje Tanıtımına Katıldı…

Afyon Kocatepe Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında yapılan Yerli Yeşil Yeni Mesleki & Teknik Eğitim Toplumsal Farkındalık (METEF) Proje tanıtımına Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü KÖSE, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,  mesleki alanda görev yapan okul müdürleri, öğretmenler ve eğitimciler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Yerli Yeşil Yeni Mesleki & Teknik Eğitim Toplumsal Farkındalık (METEF) Proje Tanıtımına Katıldı…

 

Meslek Liselerindeki olumsuz algıyı ortadan kaldırıp, kaliteyi artırma amaçlı tüm meslek lisesi müdürleri, rehber öğretmenleri ile tüm ortaokul ve rehber öğretmenlerine yönelik olarak hazırlanan Yerli Yeşil Yeni Mesleki & Teknik Eğitim Toplumsal Farkındalık (METEF) Proje tanıtımında konuşan Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ; “Ülkemizin önemli eksikliğini giderecek bir projeye başlangıçta yaptığınız katkılardan ve buraya kadar gelerek bu sorumluluğu üstlenmenizden dolayı sizlere hem hoş geldiniz diyor, hem de sizleri tebrik ediyorum. Bu projenin birkaç önemli yönü var. Bunlardan birincisi öncelikle üniversite ile kamunun işbirliği yapıyor olmasıdır. Bunu çok önemsiyoruz. İlimizde bunu başlattık ancak arkasından Zafer Kalkınma Ajansımıza faaliyet alanı bulunan diğer 3 ilde de bu projenin devam etmesi yönünde önerimiz oldu. Kalkınma Ajansı´nın kabul etmesi, Murat TİRYAKİOĞLU hocamızın teklifi ile 4 ili bu projenin uygulama alanı içine aldık.” dedi.

 

Proje tanıtımında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “2023 Eğitim vizyon hedefleri doğrultusunda nihai amaçlarımız, mesleki ve teknik eğitime yönelik olumsuz toplumsal algıyı değiştirmek, öğrencilerin mesleki ilgi ve yeteneklerini tespit etmek ve öğrencileri ile ailelerini bu doğrultuda yönlendirmek, akademik ders yoğunluğunun azaltılıp, mesleki ders içeriklerinin güncellenmesini sağlamak, öğretmenlerin iş başında eğitim olanaklarını artırmak, ulusal ve uluslararası sektör ve kamu finansal kaynaklarının kullanımı yoluyla okulların altyapı ve donanımını hızla değişen ve gelişen teknolojiye uyumlu hale getirilmesini sağlamak, mezunlarına istihdamda öncelik sağlanan ve farklı ücret politikalarının uygulanmasını sağlamak, sektörü mesleki ve teknik eğitim süreçlerinde daha fazla yer aldığı ,sektörün liderleri ile işbirliği imkanlarını artırmak, ulusal ve uluslararası düzeyde sektörün katılımıyla iyi uygulama modeli olabilecek projelerin hayata geçirilmesini sağlamak, mezunlarının kendi alanlarında yükseköğretime geçişlerini sağlayacak bütünleşik özgün bir yapının kurulmasını gerçekleştirmektir” dedi.

Program Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu ‘Yerli Yeşil Yeni’ projesinin sunumu ile tamamlandı.

14-12-201814-12-201814-12-201814-12-2018Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.