AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Zeka Gücü Projesi Tanıtım Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Zeka Gücü Projesi Tanıtım Programına Katıldı…

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki programa Sayın Vali Mustafa TUTULMAZ, Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Atilla KOÇ, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ, Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim  Müdür Yardımcılarımız, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ,öğretmen  ve öğrenciler katıldı.

Müzik dinletisiyle başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ;Türkiye’nin özel yetenekli çocuklarına yönelik eğitim çalışmalarıyla dikkat çeken Turkcell’in Anadolu’nun yeni Aziz Sancarları’nı yetiştirmek için desteğini sürdürdüğünü, 2016’da Milli Eğitim Bakanlığımız himayesinde başlatılan ve ülkemizdeki BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezleri) bünyesinde teknoloji laboratuvarlarının açıldığını, Zeka Gücü Projesi´nin son durağının Afyon olduğunu, Dumlupınar BİLSEM’de açılan Zeka Gücü Teknoloji Laboratuvarı’nda özel yetenekli öğrencilerimizin, potansiyellerini gerçekleştirecek teknolojilere erişebildiğini belirtti. Ardından; “TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finallerinde Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi olarak Kodlama Zeynep Sezin TÜMER, Berra PAMUK ´ un Toplu Taşımada Güvenlik konulu projesi, ve Türkçe ‘ den Rana İdil ÖZDEMİR, Sude EbrarULUDAĞ´ ın Masal Küpleri Bölge Birinciliği, yine Türkçe ‘ den Filiz AKSOY ´ un Karahisar´ı Tanıyorum Bölge İkinciliği yine Kodlama ‘ dan Kazım FİNCANKAYA, Egemen BOZCA ´ nın Serummatik adlı projesi Bölge Üçüncülüğüyle toplamda 4 derece alarak büyük bir başarıya imza atan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz” dedi.

Programda konuşan ve eğitimde geleneksel metotların değişmesi gerektiğine değinen Sayın Vali Mustafa TUTULMAZ: “Eğitimde geleneksel metotlar geride kaldı. Geleneksel yöntemlerle eğitim vermeye devam edersek diğer ülkelerin gerisinde kalırız. Mevcut yapımızı değiştirmeliyiz. Çünkü artık günümüzde öğrenciler veli ve eğiticilerden zihin olarak daha ileride. Bizlerin topyekûn olarak eğitimde yeni bir ivmeyi yakalamamız gerekiyor” dedi.

Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Atilla KOÇ’da konuşmasında; “Firma olarak birçok ülkede varız. Ancak biz en çok Türkiye’de hizmet etmek istiyoruz. Hem Türkiye’nin en iyi firması olmayı hedefliyoruz. Turkcell MEB’in yanı sıra üniversiteye de yatırım yapmayı planlıyor. İTÜ ile anlaştık. Teknoloji Üniversitesi kuracağız.” dedi.

Protokol üyelerince  Zekâ Küpü Teknoloji ve Kodlama Laboratuvarı sınıfında öğrencilerin hazırladıkları projelerin  incelenmesiyle program son buldu.

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.