AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı...

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı.
 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı...

          23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97.yılını kutladığımız bugün, ülkemiz ve milletimiz için önemli bir dönüm noktasıdır. Onun için mutluyuz, onun için gururluyuz. Bu günün dünyanın tek Çocuk Bayramı olması da ayrı bir önem arz etmektedir. Bu Bayramın çocuklara armağan edilmesinin de büyük anlamı vardır. Çünkü çocuk gelecektir, çocuk gelişimdir yükseliştir ve çocuk güvendir. 23 Nisan 1920 tarihi altı çizilmesi gereken iki önemli hususu ihtiva etmektedir. Vatanın kurtuluşu ve bağımsızlığı için başta canı, kanı olmak üzere her şeyini feda etmiş bir milletin "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesiyle ülke yönetimine el koyması ve bu Bayramın Çocuklara armağan edilmiş olması.

        23 Nisan 1920 yılında Gazi Mustafa Kemal Paşanın önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclis´inin açılması ve "Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Millete" tevdi edilmesiyle karar millete geçmiş ve millet doğrudan ülke yönetimine el koymuştur. Çünkü milletimiz tarih sahnesine çıktığı günden beri destan üstüne destan yazmış ve hiç bir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiştir. Böylece 23 Nisan 1920 yılında Egemenliğin bila kayt kendisine tevdi edilmesiyle taçlandırmıştır.

     Sevgili Çocuklar;

       Sizler bizim aydınlık yarınlarımızsınız. Milletimizin ufku sizlerle açılacak, ülkemizin geleceği sizlerin omuzlarında yükselecektir. Geleceğimizin güvencesiz siz sevgili çocuklarımızsınız. Onun içindir ki Başkomutan Atatürk böyle bir günü tüm çocuklar için Bayram olarak ilan edip sizlere armağan etmiştir. Bundan dolayı sizlerden beklentimiz bu armağanın değerini bilip çok çalışmanız ve ülkemizi Muasır Medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmanızdır. Biz yetişkinlerin en büyük ödevi de sizlere bu yolda rehberlik edip yön göstermemizdir. Bizim gururumuz ve onurumuz da bu olacaktır.

         Bu duygu ve düşüncelerle Bağımsızlık ve Egemenliğimizin kazanılmasında canlarını seve seve feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anarken, siz sevgili çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının, milletimizin "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" nı yürekten kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.