AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´dan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Mesajı...

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´dan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Mesajı...

         Sevgili öğrencilerim;

    2016-2017 Eğitim-öğretim yılı 2.dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde saat 09:00´da yapılmaya başlanacak. Yıllarca emek verdiğiniz bilgilerle ilgili sorularla bir kez daha karşılaşacaksınız. Bu sınavlar sizin için ilk değil. Ancak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı size yeni bir ortaöğretim kurumunun kapısını açmak için kullanacağınız bir anahtar. Yeni bir adım yaşamınızı şekillendirmeniz için önemli bir fırsat olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında sorulara heyecanlanmadan cevap vermenizi bekliyoruz. Ben bu sınavda hepinizin başarı göstereceğinize inanıyor ve hepinize başarılar diliyorum.

         Değerli Velilerim;

    Öğrencilerimizin yaşamını yönlendirecek Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavını ölüm –kalım meselesi olarak görmeyelim. Yalnızca bir üst eğitim kurumuna atılacak bir adım olarak nitelendirelim. Unutmayalım ki; sizin öğrencilerimizi başarıya güdülemenize ihtiyaç duyuyoruz. Çocuklarımızdan başarı beklerken gerçekçi olmayı ihmal etmeyelim. Çocuklarımıza karşı anlayışlı olalım ve asla başka öğrencilerimizle kıyaslama yapmayalım. Bütün çocuklarımız tektir ve biriciktir. En küçük başarılarını dahi destekleyelim. Biz onlara olumlu bakarsak onlar da hayata olumlu bakarak güzel başarılara imza atacaklar. Bugüne kadar çocuklarımıza verdiğiniz destek için hepinize çok teşekkür ederim.

       Değerli Meslektaşlarım;

     Geleceğe sizin sayenizde daha da güvenle bakıyoruz. Bir zamanlar oturduğunuz sıralarda şimdi öğrencilerinizi yetiştiriyorsunuz. Onlara destek veriyor ve her daim ileriye taşımaya çalışıyorsunuz. Bugüne kadar öğrendikleri her şeyi şimdi sizin desteklerinizle sınav kâğıdına dökecekler. Öğretmenlerinin motivasyonu öğrencilerimiz için çok kıymetli, öğrencilerimize hayatlarının dönüm noktasında destek verdiğiniz için teşekkür ederim.

 

      Unutmayalım ki; her başarının ardında uzun çalışma saatleri ve emek vardır. Emeklerinizin karşılığını alacağınızı umut ediyor, başarılar diliyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.