AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’dan Yarıyıl Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’dan Yarıyıl Mesajı...

17 Eylül 2018 Pazartesi başlayan  2018-2019 Eğitim -Öğretim yılı birinci kanaat dönemi bugün itibariyle sona eriyor. 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak olan ikinci kanaat dönemi de 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.
Sevgili öğrencilerim,
Yeni bilgilerle donandığınız bir Eğitim –Öğretim dönemi geçirdiniz. Öğrendiğiniz her yeni bilgiyi tecrübeye dönüştürüp hayatınıza kazanç sağladınız. Yalnızca akademik anlamda değil sosyal, kültürel  alanlarda da kendinizi geliştirdiniz. Öğrenip hayatınıza kattığınız bilgileri pekiştirip, eksiklerinizi gidermek için sınavlara girdiniz. Bazı sınavlarda başarılı oldunuz, bazı sınavlarda ise hedeflerinize ulaşmakta biraz uzak kaldınız. Onun için karnelerinizdeki düşük notlar sizin moralinizi bozmasın. Çünkü eksiklerinizin farkına vararak biraz daha gayretle ve öğretmenlerinizin de desteğiyle bu notlarınızı ikinci kanaat döneminde yükselterek telafi imkânınız bulunmaktadır. Bunun için özellikle yarıyıl tatilini çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Öncelikle bir kaç gün dinlendikten sonra kendinizi çok yormadan daha çok sosyal faaliyetlere ve kitap okumaya zaman ayırarak değerlendirmeniz faydalı olacaktır. Bir kitabın sayfasında karşılaştığınız bir cümle bile size yeni fikirlerin kapısını açacak yeni ufuklara götürecektir. 
Geleceğimizi sizin tertemiz yüreklerinize emanet ettik. Her biriniz bizim için çok kıymetlisiniz. Sizlere güveniyor sizlerle gurur duyuyoruz.
Değerli Meslektaşlarım,
Hep birlikte uzun bir dönemi daha  tamamladık. Zorlukları sizlerle aştık. Okulla ilk kez tanışan küçük öğrencilerimize okulun bir yuva olduğunu sizler öğrettiniz. Tahta başında okuma yazmayı sökmüş bir öğrencimizle aynı sevinci paylaştınız. Ergenliğin en zor dönemini geçiren öğrencilerimize yüreğinizi açıp, destek oldunuz. Sınavlara hazırlanan bir öğrencimizin en umutsuz olduğu anlarda onların başarabileceğini ifade ederek rehberlik ettiniz. Kendi sıkıntılarınızı unutup öğrencilerinizin dertleriyle dertlendiniz, sevinçlerine ortak oldunuz. Bir turnuvadan sonra yorgunluğu kenara koyup kupayı öğrencilerimizle kaldırdınız. Dostluğun, arkadaşlığın akademik başarılar kadar önemli olduğunu hal diliyle anlattınız. Yarıyıl tatilinde dinlenirken ikinci dönem için neler yapabiliriz sorularına hazırlıklar yapacaksınız eminim. Fedakâr meslektaşlarım; öğrencilerimiz için yaptığınız her şey için gönülden teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.
Kıymetli velilerimiz,
Kendi öğrencilik yıllarınız geliyordur eminim çocuklarımız karnelerini size getirdiklerinde. Heyecanla aferin beklediğiniz günleri ya da düşük notları olan bir karneyi paylaşmanın hüznünü hatırlıyorsunuzdur. Aynı duyguları bugün evlatlarımız yaşıyor. Onlara şefkat ve anlayışla yaklaşarak, ikinci yarıyılda daha verimli bir dönem geçirmeleri için destek olmalısınız. Onlara kızmadan ama sadece yanlarında olduğunuzu göstererek moral ve motivasyon sağlayarak eksiklerinin giderilmesinde büyük pay sahibi olabilirsiniz. Onlarla birlikte kitap okuyarak, kitap okuma alışkanlığı sağlamak kitap sevgisini aşılamak sizlerin elinde. Öğrencilerimiz geleceğin yetişkinleri yani sizlerin yerine adaylar. Bunu asla aklınızdan çıkarmayın ve çocuklarınıza bu bilinçle yaklaşın. Kazanan sizler olacaksınız, çocuklarımız olacak ve ülkemiz olacaktır. 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, bu dönemin sağlık ve huzur içinde geçmesinde katkı sağlayan okul yöneticilerimize tüm öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize  teşekkür ediyorum. 
Değerli Arkadaşlar, sevgili öğrencilerim, sağlıklı ve huzurlu iyi bir tatil sizlerle olsun.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.