AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’dan Yarıyıl Tatili Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’dan Yarıyıl Tatili Mesajı...

Değerli Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler;
       2017-2018 eğitim - öğretim yılının 1.dönemini bugün tamamlıyoruz.18 Eylül 2017 tarihinden beri bir dönem boyunca öğrencilerimiz olarak, öğretmenlerimiz olarak canla başla çalıştınız. Velilerimiz bu süreçte bizlere destek verdiler. Hepinize teşekkür ediyorum. Bütün bu çalışmalar, yeni bir binayı inşa etmek ya da var olan temeller üzerine eksiksiz tuğlalar çıkmak gibidir. Okulla tanışan minikler, okuma-yazma öğrenmenin sevincini yaşarken, sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz de büyük çabalar sarf etti. Kişilik karakter ve yaşam becerilerine yönelik, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle inşa ettikleri binalarını güçlendirme gayretleriniz oldu.
       Sevgili Öğrencilerim,
       Şunu asla unutmayın ki, akademik çalışmaların yanında ahlaki ve kültürel değerlerimiz de bu binanın en sağlam yapıtaşlarıdır. Bugün başlayan yarıyıl tatilini  kendinizi çok fazla yormadan, eksiklerinizi belirleyerek bunları tamamlamak için fırsatları değerlendirerek bol bol kitap okuyarak geçirmenizi tavsiye ediyorum. Unutmayın imkânsız diye bir şey yoktur, sabırla çalışmak ve daima öğrenmek aşkıyla adım atarak ilerlemek vardır. Ben eminim ki ebeveynlerimiz ve öğretmenlerimiz de bu konuda sizden desteklerini esirgemeyecek, sizi daha iyiye taşımak için çaba sarf etmeye devam edeceklerdir.
       Eğitim camiasının aslında ağır işçilik olduğunu, büyük sorumluluklarla geleceğe şekil verdiğinizi aklınızdan bir an olsun çıkarmayan Değerli Meslektaşlarım, sizler bu bilinç ve sorumlulukla yüreklerinizden gelen sevginin yüzünüze yansıyan sıcacık tebessümüyle öğrencilerimize büyük emek verdiniz. Yüreğinizdeki sevgi yüzünüzdeki gülümseme asla eksik olmasın. Hep birlikte başladığımız  eğitim - öğretim yılı maratonuna kısa bir ara veriyoruz. Nefes almak kendimizi yenilemek için yarıyıl tatilinin iyi bir fırsat olarak değerlendireceğinizden şüphem yok. İkinci dönemde hepimizin daha emin adımlarla daha bir şevkle ve motivasyonla görevimize devam edeceğimizi umuyorum.
      Değerli velilerimiz,
      Sizler de dönem boyunca bizlere daha doğrusu çocuklarınıza destek verdiniz. Yarıyıl tatilinde sizlerin de dinlenme ve kendinizi değerlendirme fırsatınız olacak. Öğrencilerimizle ilgili olarak şunu söylemek istiyorum. Karnelerin ve notların yalnızca akademik başarıyı ifade ettiğini unutmamamız gerekiyor. Buradan hareketle öğrencilerimizin karnelerinde bazen kırık notlar olabilmektedir. Hiç bir şekilde kaygı ve tedirginliğe girmeden onların telafi edilebileceğini hem kendimiz bilelim hem de öğrencilerimize anlatalım. Ve onları kırmadan morallerini bozmadan eksiklerini gidermelerini sağlayalım. Bu noktadaki desteğiniz çok önemli. Bu vesileyle sizlere de bir kez daha teşekkür ediyorum.
       2017-2018 eğitim - öğretim yılının 1. dönemini tamamladığımız bugün bir kez daha tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyor, 2.dönemin hepimize sağlık, başarı ve huzur getirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.