AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’dan Yıl Sonu Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’dan Yıl Sonu Mesajı...

         19 Eylül 2016 tarihinde başladığımız 2016-2017 eğitim-öğretim yılının 09 Haziran 2017 tarihi itibariyle sonuna gelmiş bulunuyoruz. Böylece ilimizde 133.100 öğrencimiz bugün itibariyle tatile giriyor.

         Sevgili Öğrencilerim,

      Karnelerinizi aldınız ve tatile adım atmış oldunuz.Başarılı öğrencilerimizi tebrik ediyor tatilinizi  en iyi şekilde değerlendirmenizi öneriyorum. Karnelerinizdeki kırık  notu olan öğrencilerimiz sakın üzülmesin tatilde hem tatil yapacak; hem de eksik olduğunuz konuları tamamlama fırsatı bulabileceksiniz.Sizlerden beklentimiz kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, dünyayı tanıyan, iyi yetişmiş insanlar olmanızdır.Tatil boyunca hem akademik hem de sportif ve sanatsal alanlarda kendinizi geliştirerek geleceğe yatırım yapmış olmanız en büyük arzumuzdur.

      2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı içinde elde ettiğiniz tüm başarılar için hepinizi tebrik ediyor,başarılarınızın devamını diliyorum.

  

        Değerli  Öğretmenlerim ,

     Unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle gerçekleşir. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini biliniz. Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması da vazgeçilmezimizdir.. Bu görev bilinciyle hareket ettiğinizden asla şüphem yoktur,aydınlık yarınlarımız olan öğrencilerimizi  örf, adet ve geleneklerimize sahip çıkan ahlaki değerlere önem veren saygılı ve sevgi dolu bireyler olarak yetiştirmek hassasiyetimizdir bu vesileyle 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı içinde yaptığınız tüm çalışmalar için hepinizi tebrik ediyor ve gelecek eğitim-öğretim yılı için başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum.

      

          LYS  Sınavına Girecek Öğrencilerimiz,

     LYS sizin için bir basamaktır. Bu sınavların sonucu  hayatınızın sonu  değildir. Bu nedenle LYS’de başarılı olmak öncelikli amacınız ancak tek amacınız olmamalı. Sınavlarda rahat olun, soruları çözmeye başlamadan önce sakin ve soğukkanlı olun. Unutmayın ki siz bu sınavlara çok iyi hazırlandınız.Elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inanıyorum.Hepinize başarılar dilerim.

 

           Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, görev yapan tüm personelimize, velilerimize, çocuklarımızı daha iyi yetiştirmelerini, vatana, millete ve ailelerine daha yararlı evlat olmalarını sağladıkları için teşekkür eder, LYS’ ye girecek öğrencilerimize de bir kez daha başarılar dilerim.

 

                                                                                                                    Metin YALÇIN

 

                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.