AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’dan Yıl Sonu Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’dan Yıl Sonu Mesajı...

2017-2018 Eğitim–Öğretim yılı 08 Haziran 2018 günü itibariyle sona eriyor. Eğitim–Öğretim yılı boyunca ülkemizi geleceğe daha da güvenle bakabilmesi için yeterli insan gücünü yetiştirmek için çalıştık. Amacımız insanı  değerli kılan ve insanı topluma dahil eden adımlar atarak gelecek nesillere katkı sağlamaktır. Yapılan etkinlikler, projelerin tamamı toplumumuza gelişen, düşünebilen öğrenciler kazandırmak hedefiyle çabaladık. Bunu yaparken asla yalnız değildik. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, idarecilerimiz ve personelimizle el ele verdik. Bazen annesini özlemiş minicik yüreklerde, bazen yeni bir hayata başlayacak olmanın heyecanıyla yaşayan üniversiteye gitmek için gün sayan öğrencilerimizin hayallerinde bir araya geldik. 

Değerli Öğretmenim,

Geleceğimiz sizin ellerinizde şekilleniyor. Bu kutsal görev omuzlarınızda arşa yükseliyor. Kültürümüz sizin yapacağınız çalışmalarla yaşayacak. Biz birlikte çıktığımız yolda asla vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Bizim evlatlarımız her anlamda donanımlı olmalı. Bilim, sanat ve kültür alanlarında  atılımlar yaparak ülkemizi daha ileriye taşımak için çaba sarf edip ,emek veriyorlarsa öğretmenlerimizin gayretli çalışmalarıyla olmuştur. Eğitim-öğretim yılı boyunca yaptığınız tüm çalışmalar için teşekkür ediyorum.

 Kıymetli Velilerim;

Öğrencilerimizin tamamını ayrı bireyler olarak görüyoruz ve farklılıklarını göz önünde bulundurmaya gayret ettik ancak ortaya koyduğumuz başarıları hep birlikte inşa ettik. Okuma-yazmayı bu eğitim-öğretim yılında  öğrenen ya da evden ilk kez ayrılıp anasınıfında sosyalleşmenin hazzını ilk kez alan çocuklarımızın başarılarında sizlerin de büyük payı var. Evinize gelen misafirleri hoş karşılamaları, başı dara düşmüş insanlara yardım etmeleri, yağmurda üşümüş bir kediye kol kanat germeleri de başarı olarak değerlendirilmeli. Eğitimin hayatın tamamı olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Karneler yalnızca akademik başarıları değerlendirdiğini, yıl boyunca yapılan çalışmaların sonucu olduğunu ifade etmek isterim. Karneleri beklenen düzeyde başarılı olmayan öğrencilerimize desteğimizi esirgemeyelim, tatil boyunca eksiklerini gidermeleri konusunda yeteneklerini göz önünde bulundurarak fırsatlar verelim. Uzun tatilde sevgiyle geçirilmiş pek çok anı biriktirmelerine yardımcı olarak özgüvenlerini de artırmalarına yardımcı olabilirsiniz. 

Sevgili Öğrencilerim,

Eğitim–öğretim yılının son gününe kadar elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştınız. Ödevler ve etkinliklerle çok güzel eserlere imza attınız. Özgün eserlerinize yenilerini katmak için tatil günlerinizi kitap okuyarak, müze ziyaretleri yaparak, kültürel etkinliklere zaman ayırarak değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Yeni eğitim –öğretim yılına bu yıl eksik olan yanlarımızı geliştirmiş olarak başlamak için önümüzdeki uzun tatil fırsatını değerlendirebilirsiniz. Başarılarımızın sevincini yaşarken, başarısız olduğumuz derslerimiz için çok üzülmeden tatilinizi verimli geçirmenizi temenni ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.