AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın'dan Yıl Sonu ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın'dan Yıl Sonu ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı...

2018-2019 Eğitim?Öğretim yılını bugün itibariyle yaklaşık 148 bin öğrencimizle tamamlıyoruz. Hep birlikte öğrenmek ve öğretmek için çabaladık. Öğrenmenin, keşfetmenin, düşünebilmenin tadını damarlarımızda hissettik beraberce. Aynı hedefe kilitlendik. Bazen yeni bir oyun öğrenmekti amacımız bazen de okumayı öğrenme heyecanını paylaşmaktı. Sınıfın kapısında öğrencilerini sevgiyle bekleyen öğretmenlerimiz yeni bilgileri genç beyinlere nakış gibi işlediler, çocuklarımızın yaşamlarına dokundular. Gelecek öğretmenlerimizin ellerinde güzelleşiyor, anlam kazanıyor. Yalnızca akademik anlamda değildi çalışmalarımız, bilim ve kültür adına atölyelerde tek yürek olup hayallerimizi gerçekleştirdik. Bir boya damlasına dünyaları sığdırdık, uçan bir kuşun kanadına benzettik bir üçgeni. Eğitim - öğretim yılı boyunca öğrenci, öğretmen, idareci hep beraberdik. Her etkinlikte birlikteydik. Velilerimiz de bizi yalnız bırakmadılar. Toplama yaparken evini bir yandan toplayan annelerimiz oldu, çıkarma yaparken de babalarımız arabalarının camındaki bir lekeyi çıkarıyordu. Böylece aile, öğretmen, öğrenci hayatı eğitim ve öğretimle harmanlamayı başardık. Anne ve babalar çocuklarına yardımlaşmanın önemini öğretmenleriyle el ele vererek, projelerde çalışarak anlattılar. Yaparak ve yaşayarak öğrenmenin kalıcı olduğunu sindirdik içimize. Sevgi, saygı ve hoşgörü biriktirdik yıl boyunca. Tatil başlayınca da artarak devam edecek birikimlerimiz. Bir kitabın kahramanı yenilikler katacak hayatımıza belki de komşu teyzenin alışveriş çantalarını taşımak. Karneleriniz de yenilikler katacak hayatınıza. Eksiklerinizi belirleyerek onları tamamlayacaksınız. Velilerimiz de siz kıymetli çocuklarımıza bugüne kadar yaptıkları gibi destek olmaya devam edecekler. Yeni eğitim ?öğretim yılına bu yıl eksik olan yanlarımızı geliştirmiş olarak başlamak için önümüzdeki uzun tatil fırsatını değerlendirebilirsiniz.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı ?nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran Cumartesi, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 16 Haziran Pazar Günü yapılacak. Bu heyecanı hepimiz paylaşıyoruz. Ülkemizin geleceğine güzellikler ve yenilikler ekleyecek gencecik yürekler meslek hayatlarına ilk adımlarını bu sınavlarla atacaklar. Uzun çalışmaların sonunda sınava hazırlandınız. Sınav süresince kendinize güvenerek soruları azim, kararlılık ve inançla cevaplayın. Hepinizi yürekten destekliyor, sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar diliyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.