AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı...

19 Mayıs 1919 milletimizin yüzyıllardır ait olduğu vatanına, atalarının mirasına sahip çıkmış ve düşmanlara geçit vermemek üzere tarih sahnesinde şahlanmış olduğu gündür. Ecdadımızı düşünüp de cephelerde tüm imkânsızlıklara rağmen savaşan gençlerimiz vardı, analarının dizi dibinden ayrılmamış on dört yaşında kınalı saçlarıyla söz konusu vatan olunca her şeyini bir kenara bırakan gencecik yürekler vardı, bebeğinin hasta olacağına aldırmadan cephaneye yorgan saran analarımız vardı işte bu vatan böyle destanlar yazılarak fedakârlıklar yapılarak kazanıldı.

Sevgili Gençler;

Sıra bizde, şehit kanlarıyla sulanmış vatanımıza sahip çıkmak için hepimiz el birliğiyle gece gündüz demeden çalışmalıyız. Gözlerimiz daima zirvelerde olmalı, zihinlerimizde görevimizi en iyi şekilde yaparak vatana, millete fayda sağlamak olmalı. Bize bakarak bize zincir vurmayı düşünen düşmanlar çıldırmalı. Bugüne kadar yazılmış destanların gösterdiği yolda yeni destanlar yazmalıyız. Biz sizden aldığımız enerjiyle geleceğe umutla bakıyoruz. Geleceğimizi şekillendirecek yarınlarımıza güç katacak ancak sizlersiniz. Unutmayın ki; biz büyükler tecrübelerimizle size daima yol gösterecek ve destek olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bu kutsal vatan mücadelesinde canını ve kanını son demine kadar harcayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm kahraman şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.