AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´ın 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı...

Değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler, kıymetli velilerimiz; Bu gün, Yeni bir Eğitim-Öğretim yılına daha başlamanın sevincini, mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı hepimiz için hayırlı olsun.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´ın 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı...

Bireyde var olan bilgi ve sevgi ışığını yakmak eğitimin her zaman için vazgeçilmez unsuru olmuştur. İşte, geleceğimizin güvencesi, ülkemizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yüreklerindeki bu ışığı yakmak bizim de en büyük idealimizdir.

Halk ozanımız Âşık Veysel bir şiirinde; “Dünyanın en zengin aklını gördüm, sermayesini sordum, dedi ki: Okul.” Diyor. Sevgi diliyle konuşan öğretmenlerimiz şefkatle kucaklayan velilerimizle eğitimin, karşılıklı bir etkileşim olduğu bilinci içinde çocuklarımızla gönülden gönüle sevgi ve bilgi bağı kurmanın gayretindeyiz. “İlk ilham; ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından ve eğitiminden alınır.”  Diyor Başöğretmen Atatürk. Bu yüzden başarılı bireyler yetiştirirken aynı zamanda, yüksek insanî değerlerimizi geleceğe taşımak için akıl ve bilginin yanında; sevgi ve saygı ile yoğrulmuş, milli ve manevi değerlerinin bilincinde ve en önemlisi bu değerlere sahip çıkmayı bilen öğrenciler olarak hayata atılmalarını sağlamak en büyük hedefimizdir.

Her alanda olduğu gibi eğitim-öğretim alanında da hızlı bir değişim ve dönüşümün yaşandığı günümüzde; bu hıza ayak uydurmak için başta tüm eğitimcilerimiz olmak üzere yöneticilerimiz, velilerimiz ile gerçeklere ve beklentilere uygun hedefler etrafında buluşmak büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle eğitimde kalitenin artırılması, fırsat eşitliğinin sağlanması, demokrasi bilincinin geliştirilmesi, öğrencilerimizin kendilerine, ailelerine ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmesi için hepimize büyük görevler düşmektedir.

Değerli Yöneticilerimiz ve fedakar Öğretmenlerimiz;

Eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan sizlerin, kendinizi sürekli geliştirmeniz, işinizi severek yapmanız,  öğrencilerinize gönülden bir bağ, yürekten bir köprü kurmanız en büyük arzumuzdur. Okulunuzda ve sınıfınızda güçlü liderlik sergilemeniz,  öğretmen ve öğrencilerimizin beklentilerine cevap vermeniz sarsılmaz bir hedefimizdir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına sunabilen dinamik, özgüveni yüksek bir nesil yetiştirebilmektir.

Saygıdeğer Veliler;

Bizlerin ve sizlerin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlere de büyük görevler düşmektedir. Bu görev en başta öğrencimize ve okulumuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Eğitimde başarının önemli şartlarından biri de öğretmen-öğrenci-veli dayanışmasıdır. Bu nedenle yöneticilerle ve öğretmenlerimizle daima diyalog halinde olmanız çalışmalarımızda bizlere güç katacaktır.

Sevgili öğrencilerim;

Sizler ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi ve yarınlarımızın umudusunuz. Bu bilinçle bir Türk Çocuğu olarak manevi değerlerini her zaman ön planda tutan, taklitçilik ve özentiden uzak, bizlere emanet bırakılan vatan topraklarına en güzel bir şekilde sahip çıkmak; aldığınız eğitim, gösterdiğiniz başarılarınız ve yaşadığınız güzel ahlakınız ile olacaktır.

Bu vesile ile 2014-2015  Eğitim-Öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz tüm eğitim çalışanlarımız, velilerimize ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                                  

Metin YALÇIN

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.