AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´ın 2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Açılışı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN´ın 2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Açılışı Mesajı

 

Çok değerli meslektaşlarım ve sevgili öğrencilerim,
     2018-2019 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle başlıyor. Hepimiz büyük bir heyecan ve coşku içindeyiz. Hayırlı olsun. Yeni eğitim öğretim yılına eksikliklerimizi gidererek, tüm hazırlıklarımızı azami düzeyde tamamlamış olarak  başlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yeni başlangıç yeniliklere ve güzelliklere gebedir. Yeniden doğuşun hikayesini baştan yazmak motivasyonuyla sınıflarımızın kapılarını binlerce öğrencimize açıyoruz. Uzun bir aradan sonra annesine kavuşan evlatların sevgisiyle, öğrencileriyle buluştu öğretmenlerimiz. Öğrencilerimiz de arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Böyle duygusal bir ana tanıklık etmenin tadını sizinle paylaşıyorum.
      Eğitim tanımlanabilen ancak asla satırlara sığmayacak kadar derin ve yaşamın içinde hayat bulan insan kadar canlı ve değişken bir yapıdır. Öğrencilerimizin bireysel özellikleriyle, öğretmenlerimizin yöntem ve teknikleriyle şekillenen can damarımızdır. Dokunuşların zarafetiyle ileriye taşınan, daima ilgi, sevgi, sadakat bekleyen nazlı bir çiçektir. Eğitim –öğretim geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Bugün yapılacak hatalar yarın karşımıza derin uçurumlar olarak çıkabilecektir. Onun için Öğrencilerimizi her anlamda yetiştirerek bahçemizi donatmalı, her öğrencimiz için  eğitim öğretim modelleri geliştirerek özelleştirilmiş eğitim  yapmanın yollarını aramalıyız. Elimizden gelenin en iyisini yaparak donanımlı bir geleceğe şimdiden şekil vermeliyiz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadılar ve asla da kaçınmamaktadırlar. Daima yüzümüz geleceğe dönük olmak durumunda. Yeni projelerle eğitime yenilikçi katkılar sağlayarak genç bilim insanları ve sanatçılar yetiştirmeliyiz. Öğrencilerimize sorgulama fırsatı vermeli, rehberlik ederek öğrencilerimizin yaşamlarını güzelleştirmeliyiz. Tüm öğretmen ve idarecilerimizin bu konuda heyecanla çalışacaklarından asla şüphem yoktur.
     Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını temenni ediyor Başarılar diliyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.