AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı...

Sevgili çocuklar;

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tam 98 yıldır büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız Millete verildiği 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün siz kıymetli çocuklarımıza bayram olarak hediye edildi. Ülkemizin bağımsızlığını sembolize eden milli bayramımızın sonsuza kadar coşkuyla kutlanmasını temenni ediyorum. İşte bu temenni ancak biz büyüklerin  yapacağı gayretli çalışmalar ve sizlerin geleceğimizi güçlendirecek güçlü adımlarınızla gerçekleşecektir. Onun için çok çalışmalıyız ve çok okumalıyız. Okuyalım ki güçlenelim, çalışalım ki bilimde ilerleyelim. Ahlaklı, onurlu, gayretli olalım ki devlet ilelebet yaşasın. Nasıl unuturuz vatanına canını feda etmiş şehitlerimizi ve nasıl anlamayız göğüslerini hiç düşünmeden  cephede  siper etmiş gazilerimizi. Unutmayalım ve daima hafızalarımızda  taze tutalım ki o günleri geleceğimizi ve kutsal vatanımızı güçlü kılalım. Hiçbir zaman bıkmadan, vazgeçmeden, yorulmadan vatanımıza hizmet edelim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimiz için çok anlamlı bir gün. Bu noktada milli bir bilinçle geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımızı yetiştirirken sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunun farkına varalım. Akademik başarılarının yanında öğrencilerimize ahlaki ve sosyal değerlerimizi de kazandırmak zorundayız. Kurtuluş mücadelesi sırasında öğretmenlerimizin yetiştirdiği ana kuzuları dönmeyi bir an düşünmediler. Şimdi biz de aynı ruh ve anlayışla içinde vatan aşkı, göğsünde imanı olan nesiller yetiştirmeliyiz ve geleceğe, dünyaya daha da güçlü bir ülke bırakmalıyız. Çocuklarımıza yalnızca öğretmek değil, onları hayata hazırlamak ve kılavuzluk etmek en önemli ödevimizdir. Her arkadaşımın bu yolda canla başla çalıştığını bilmenin onurunu yaşıyor ve teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, saygılar sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.