AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı...

Sevgili Çocuklar;

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sizlere hediye edilmiş en büyük ve çok önemli bir bayramdır. Bu bayram yeniliklerin temelleri atılarak, geleceğe umutla bakmamıza ilham kaynağı olmuştur. Çocukların bir ülkenin sigortası olduğunu gözler önüne sermiştir. Bu nedenle sizler atalarımızın mirasını şekillendirecek, yorumlayacak ve ortaya yeni eserler çıkaracaksınız. Her zaman daha iyiye ve güzele adımlar atarak büyüklerinizin de hayata bakış açılarını değiştirip dünyaya gücünü göstererek, yazılan destanlara yenilerini ekleyen nesiller olacaksınız. Tasarlamış olduğumuz atölyelerimizde çalışırken yapacağınız keşiflerle, üreteceğiniz yeni eserlerle dünyamızı hepimiz için daha anlamlı hale getireceksiniz. Hayallerinizi geniş tutacaksınız. Sormaktan korkmadan, düşünmekten çekinmeden, anlayarak ve anlamlandırarak yaşayacaksınız. Her alanda yapacağınız atılımlarla bizlerin ve ülkemizin gurur kaynağı olacaksınız. Bu gurur yalnızca bizim değil vatan uğruna canını hiçe saymış şehitlerimizin, gazilerimizin de gururu olacaktır. Onları hasret ve özlemle yâd etmek yetmemeli. Şükranlarımızı onlara çalışarak göstermeliyiz. Ahlaklı, onurlu, gayretli bireyler olarak emanetinizi sırtımızda değil canımızda taşıyacağız ve bu devlet ilelebet güçlenerek yaşayacaktır. Sevgili Çocuklar, tüm gayretleriniz vatanımız, milletimiz, ay yıldızlı bayrağımız ve tüm mukaddesatımız içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, sevgiler sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.