AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın   24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

       Değerli meslektaşlarım;

     Öğretmen kimdir sorusu ne zaman yöneltilse içimi derin bir sevinç kaplar. Ne cevap vereceğimi düşünürüm. Bilirim ki sözcükler duygularımı ifade edemez. Kendi içimde uzun bir yolculuğa çıkarım. Gözümün önünde tüm anılarım sıralanır ilkokula başladığım o gün gelir aklıma. Öğretmenimi ilk gördüğüm anı hatırlıyorum. Şefkatiyle, hoşgörüsüyle dünyamı aydınlatmıştı. Tüm arkadaşlarımın gönlünü fethetmiş hepimiz için eşsiz bir örnek olmuştu. Ağzından çıkan her cümle, sarf ettiği her sözcük geleceğimize yön verecek mihenk taşlarıydı. Problem çözmeyi sever bize de sevdirirdi. Kitap okumayı, ahlaklı olmayı, hak yolunda ilerlemeyi ve en önemlisi vatanımızı sevmeyi öğretti bize. Bugün her bir öğretmenimin tıpkı bizi yetiştiren öğretmenlerimiz gibi azimli, kararlı, özverili ve onurlu olmalarını bekliyoruz.

       Kıymetli meslektaşlarım;

 

    Bize emanet edilen bu güzel vatana ahlaklı, kararlı, ilim ve irfan sahibi evlatlar yetiştirerek hizmet edelim. İstikbalimizi kendi ellerimizle pırıl pırıl yetiştirelim. Ben eğitim ordusunun her bir neferinin canla başla çalıştığını görüyor ve daha da umutlanıyorum geleceğimiz adına. Kutsal vazifemizi değerli nesiller  yetiştirerek taçlandıralım. Hepinizin elinden geleni yaptığını bilmenin onuruyla başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet anıyor,24 Kasım Öğretmenler Gününüzü en içten duygularımla kutluyor, saygılar sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.