AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı...

Değerli Meslektaşlarım;

Her 24 Kasım Öğretmenler Günü sizler gibi benim de içimi bir sevinç kaplar.Uçsuz bucaksız yemyeşil ovalarda uçurtma uçuran bir çocuğun mutluluğunu hissederim. Uçurtmanın ipi elimde kuyruğu masmavi gökyüzünde süzülür ya yeşil denizin üzerinde, ben de gökyüzünden öyle bakarım taptaze zihinlere. Ne kaldı birlikte öğrendiğimiz ve öğrenemediğimiz diye sorarım kendime. Öğrenmenin sonu yok, öğrendikçe  yeni ufuklar açılır önümüzde. Belki bir çocuğun rüyasını görürüz ve birlikte hayaller kurarız. Roller değişir bazen öğrenme sürecimizde kimi zaman öğrenci oluruz kimi zaman öğretmen.  Rollerimizin ne önemi var sizce de öyle değil mi bir çocuğun gözlerinden dünyaya bakarken. Biz de çocukken bir kahraman aramadık mı karanlığımızdan bizi çıkarması için. Biz de bugün çocuklarımızın kahramanıyız işte. Masallarda anlattıklarımızı gerçekleştirme fırsatıdır bu. Matematik, Türkçe, Fizik, Kimya Tarih, Felsefe vb. birçok dersin yanında sınav stresiyle boğuşan geleceğimizin teminatı gençlerimize elimizi uzatıp onları aydınlığa kavuşturmaktır bizim görevimiz. Biz Öğretmenler yılmadan, yorulmadan umut olmalıyız onlara. Bir annenin gözyaşını silmeli, bir babaya destek vermeliyiz. Bir çocuğun okuduğu ilk heceye şahit olduğumuz anları unutmadan dünyanın en zor problemlerinin çözüldüğüne şahit olmalıyız yüreğimizde.  İlk günün heyecanı atmalı kalbimizde gelecek nesillere olan inancımızla. Sınav kağıtlarının sonuna yazdığımız başarı dilekleri yalnızca o sınavlar için değildir aslında. Tüm hayata dair bir dilek ve duadır, yalnızca öğrencilerimiz için değildir dualarımız vatan içindir millet içindir. Öğretmen olmak koca bir yüreğe sahip olmaktır. Geleceği şekillendirmek, inşa etmek bize verilmiş en kutsal görevdir. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. En güzel cümlelerimizi sarf etmeliyiz ve kaf dağının bile istenirse aşılabileceğini anlatmalıyız çocuklarımıza. Unutmamalıyız insan isterse herşeyi başarabilir. Biz de öğrencilerimizle el ele verirsek hayallerimize ulaşabiliriz.

Sevgili Meslektaşlarım;

Her birinize emeğiniz, gayretiniz ve çalışmalarınız için çok teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklar dilerken ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmetle saygıyla anıyor, sevgilerimi  sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.