AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu bir zaferin bayrağını gönüllerimizde dalgalandırır, bayram sabahında ülkemizin her köşesinde yaşanmış acıları, vatanımızın,  bayrağımızın asil duruşunu, kahraman atalarımızın dünyaya gücümüzü nasıl gösterdiğini  hissettirir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin vatan aşkını ve Cumhuriyetimizi nasıl ilan ettiğimizi anlatır her birimize. Ezelden beri hür yaşamış bir medeniyetin karşına çıkan tüm engelleri darmadağın ederek hürriyetine sahip çıkışını nakşeder yüreklerimize. Bu bayram hepimize üstümüze düşen görevlerimizi en iyi şeklide yerine getirmemiz gerektiğini hatırlatır. Atalarımızın yüce hatıralarına sahip çıkarak onlardan devraldığımız bayrağı ileriye taşımamızın ne derece önemli olduğunu vurgular. Görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirirken o dönemde yaşasaydım  vatanım için ne yapardım sorusunu kendimize sormanın ,kendimizi sorgulamanın gerekli olduğunu sessizce fısıldar kulaklarımıza. Onun için bu Vatan için bu bayrak için tüm gayretimizi gücümüzü ortaya koymalıyız. Bu vatanı her türlü tehlikeden korumak, her alanda ülkemizi daha iyiye taşımak amacıyla daha çok çalışmalıyız. Şehitlerimizin, gazilerimizin aziz hatıralarını daima anımsamalı ve bu duygularla biz de vatanımıza hizmet etmekte yarışmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle başta ahirete intikal etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık diliyor en iyiye en güzele  hep beraber yürümek dileğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.