AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı...

            Şanlı Türk ordusunun 26 Ağustos 1922 yılında ilimiz Afyonkarahisar´da  başlatmış olduğu Büyük Taarruz 30 Ağustos´ta  milletimizin  büyük gayret ve emeğiyle Zafer´le sonuçlanmıştır.Günün şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda milletimizin  azimi ve kararlılığı tüm dünyayı kendine hayran bırakmıştır.Aziz ecdadımızın inancı ve kararlılığı ile büyük bir destan yazmıştır. Elbette Zafer  kolay elde edilmemiştir.Ordumuzun  savaşmak  için yeterli teçhizatı yoktu,fedakar halkımız ekmeğini  son lokmasına  kadar vatanın  selameti için ordusuyla paylaşmıştır. Anadolu genciyle,yaşlısıyla,kadınıyla çocuğuyla bir yıl süren zorlu bir hazırlık sürecinden geçmiştir.Akabinde belki de son kalan gücünü toplayıp elindeki kısıtlı askeri teçhizatla güçlü ve donanımlı düşman kuvvetlerine karşı büyük bir taarruz başlatmıştır.İmanıyla çıktığı bu yolda kazandığı zaferi dünya tarihine altın harflerle yazdırmıştır. Büyük Taarruz Anadolu´nun  Müslüman Türk yurdu olduğunu ve böyle de kalacağını kanıtlanmıştır.Çünkü bu uğurda nice Can´lar feda etmiş ve vatan toprağını adeta şehit kanlarıyla yoğrulmuştur.Bizim de onların nesli olarak  bıraktıkları mirasa sahip çıkarak yolumuza en güçlü  şekilde devam etmemiz en büyük ödevimizdir.

             Zafer Bayram´ımızın 94. Yıl dönümünü kutladığımız şu günlerde birlik ve beraberliğimizi sağlamak,bu birlik ve beraberliğimizi yıkmaya çalışanlara karşı dik ve güçlü durmak en büyük kazanımımız olacaktır.Hamdolsun Aziz milletimiz bugün bunu başarmıştır.Büyük Taarruz´dan sonra içimizde öldü saydığımız ruhun daha da güçlenerek ülkemizi iç ve dış düşmanlara karşı koruduğu son yaşanan olaylarla bir kez daha ortaya çıkmıştır.Dünya bizim kardeşliğimizi ortadan kaldırdığını düşünürken bu vatanın değerli evlatları bin yıldır yaşadığımız kardeşlik ruhunu yücelterek dünyaya bir kez daha Türk´ün gücünü göstermiştir.Milletimiz  kanıyla,canıyla geride bıraktığı ailesini düşünmeden yine vatanına sahip çıkmış ve bedelini şahadet şerbetini içerek ödemiştir.Unutulmamadır ki ;damarlarımızda dolaşan kan,göğsümüzde taşıdığımız İman vatan hainlerine hiçbir zaman fırsat vermeyecektir.

            30 Ağustos Zafer Bayramı milli ruhumuzu,şerefimizi yücelten hakimiyetin milletin elinde olduğunu gösteren  en önemli  simgedir.Milletin bölünmez bütünlüğünü ,kardeşliğimizi hedef alan terör ve benzeri tüm tehditlere rağmen aydınlık bir geleceğe ulaşacağımız günlerin yakın olduğuna inanıyorum.Bu zaferi bizlere  armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmetle,minnetle bir kez daha  anıyorum.

            Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını   kutluyor,en derin saygılarımı sunuyorum.

                                                                                      

                                                                                           Metin YALÇIN

 

                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.