AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı...

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı...

15 Temmuz, aydınlık bir geleceğe ilerleyen ülkemizin istikbalini karartmaya yönelmiş ellerin Sayın Cumhurbaşkanımız ve yol arkadaşlarının önderliğinde milletimizin gayretiyle kökten kırıldığı çok önemli tarihi bir gündür. Karanlık ellerin içimizdeki işbirlikçi hainlerle vatanımızı bölmesine, bizi yok etmesine izin vermedi milletimiz çok şükür. Türkiye birlik oldu, bir oldu, tek yürek oldu, vatan aşkıyla, göğüslerdeki imanla vatanına, bayrağına ezanına sahip çıktı ve hainlerin ellerine bırakmadı. Düşmana sıkılması gereken kurşunlar öz vatanımıza, milletimize sıkıldı. Lakin aziz milletimiz, Yağmur gibi yağan kurşunlara, acımasızca yürütülen tanklara ve atılan bombalara karşı korkusuzca göğsünü siper etti. Sala sesleri vatan aşkına karıştı. Vatan aşkı öyle sarmıştı ki sineleri, süs havuzunda alınmış son abdestle tankın paletlerine bedenini kilit yaptı uzandı yiğitlerimiz tankların önüne boylu boyunca. Binler milyonlar sokaklara döküldü hainlere karşı. Şehit olmak, gazi olmak en büyük şerefti her bir vatan evladının gözünde. Sadakatle dolu cesur yüreklerde, zalimler ve hainlerce sıkılmış otuz kurşun Cennete uçan kuşlara dönmüştü. Onlar yok ettiklerini düşündüler ama çok olduğumuzu gördüler. Parçaladık ve dağıttık dediler bir olduğumuzu anladılar. Aziz milletimiz, bayrak sevdalısı ezan aşığı yiğitlerimiz şehit kanıyla yoğrulmuş bu toprakları bu mukaddes vatanı sahipsiz bırakmadılar. 
O geceyi anlatmak, o dehşet gecesini anlamak kolay değil. Allah’ın yardımının rahmet olup yağdığı o geceyi anlatmaya, duygularımızı ifade etmeye hiç bir söz ya da kelime kâfi gelmez. Tek seslenişim; Şehidim vatan size minnettar, dökülen her damla kan bizim size ödenecek borcumuzdur. Biz daha çok çalışarak, azimle gayretle bu vefayı ödemeye söz veriyoruz. Suretleriniz kalplerimizin baş köşesinde ruhunuz şad olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle  15 Temmuz Şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.